Događaji Fudbal Sport Video

Čajetina osvojila kup OFS Užice

FK Čajetina je u sredu uspela da osvoji Kup OFS Užica. Čajetinci su u finalu bili bolji od ekipe Jedinstva, koju su savladali posle sedam serija penala rezultatom 7 : 6.

Čajetina je utakmicu počela u defanzivnom rasporedu, a trener Vidić se odlučio za sastav Lazić, Lazović, Cvetić, Todorić, Radišić, Ćaldović, Rosić, Sreten Božović, Dedić, Kostadinović i Branko Božović.

Ekipa Jedinstva je zaigrala u sastavu Vukašinović, Živković, Cvijović, Milutinović, Đorđe Glišović, Rade Glišović, Glišić, Pavlović, Jovanović, Janković, Stanimirović.

Meč su sudili Predrag Simić (glavni sudija), Bojan Marković (prvi pomoćnik), Mladen Gligorijević (drugi pomoćnik), a FSRZS je predstavljao delegat Rajko Jovanović.

kup-uzice-cajetina15-9

Na početku utakmice Čajetina je i pored povučenijeg rasporeda imala dobru priliku u 7 minutu, ali golaman Vukašinović dobro interveniše i zaustavlja šut Rosića.

kup-uzice-cajetina15-8

Gosti su prvu priliku imali u 19 minut kada je Janković šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je golman Čajetine, Lazić dobro intervenisao.

Narednih petnaest minuta ekipe su igrale uglavnom na sredini terena uglavnom kvareći igru protivnika. Igrao se 34 minut kada se igrač Jedinstva Jovanović probio u kazeni prostor Čajetine, ali odbrana domaćih dobro reaguje. Četiri minuta kasnije gosti su pokušali direktnim šutom na gol iz kornera, ali golman Lazić bokusje ovu loptu.

Poslednjih pet minuta prvog poluvremena je pripalo igračima Čajetine. Kapiten Lazović je pokušao u 39 minutu, ali odbrana Jedinstva loptu izbija van kaznenog prostora. Zatim je Kostadinović pokušao iskosa iz slobodnjaka sa oko 25 metara. On je silovito šutirao a lopta je pogodila živi zid.

kup-uzice-cajetina15-3

U nastavku, Čajetina je zaigrla ofanzivnije. Ćaldović je u 49 minutu pokušao iz daljine, a minut kasnije i Lazović je imao izglednu priliku, ali je odbrana Jedinstva loptu skrenula u korner.

kup-uzice-cajetina15-4

Odličnu kombinaciju su u 51 minutu napravili Kostadinović i Cvetić, ali je odbrana Jedinstva bila spremna. Igrao se 64 minut kada je Rosić pokušao iz slobodnog udarca. On je gađao dalji ugao, a golman Vukašinović je uspeo da loptu skrene u korner. Pet minuta kasnije Lazović je pokušao sa oko 30 metara, ali je golman Vukašinović dobro intervenisao.

Gosti su se pritiska oslobodili u poslednjih dvadeset minuta. Prvo je u 70 miutu zapretio Cvijović, a u 80 minutu gosti su pokušali i iz daljine.

This slideshow requires JavaScript.

Kostadinović i Luković su u 84 minut dva puta pokušali da savladaju golaman Jedinstva. Prvo se Kostadinović probio po levoj strani. Golman Vukašinović je istrčao i loptu odbio ka sredini terena. Tamo je loptu prihvatio Luković koji je u 75 minutu zamenio Dedića. Luković je pokušao da golmana lobuje, ali je lopta prošla pred desn stative.

Piliku da gostima donese pobedu je prokockao Mihajlović, zahvaljujući dobroj intervenciji odbrane Zlatibora. Kapiten Lazović je “makazicama” skinuo loptu ispred nosa napadačima Jedinstva. Zatim je i Rade Glišović pokušao glavom, ali je lopta otišla van terena.

kup-uzice-cajetina15-10

Na kraju pobednika su morali da odrede jedanaeasterci. Čajetinci su i prethodnu kup utakmicu dobili boljim izvođenjem jedanaesteraca. Imajući u vidu sve viđeno, Čajetina se odlično nosila sa ekipom Jedinstva koja se takmiči u Srpskoj ligi.

Igrači Jedinstva su prvi šutirali na gol Čajetine. Bilo je potrebno čak sedam serija da bi konačno bio rešen pobednik meča.

kup-uzice-cajetina15-2

Za Čajetinu su jedanesterce izvodili Marko Kostadinović, Miroslav Ćaldović, Sreten Božović, Darko Luković, Vladislav Rosić, Ivan Lazović i Slobodan Todorić. Za Jedinstvo su jedanaesterce izvodili  Mladenović, Rade Glišović, Pavlović, Đorđe Glišović, Mihajlović i Mušilić.

Konačna odluka je pala u sedmoj seriji kada je golman Lazić uspeo da odbrani šut Mušilića, a Slobodan Todorić dao pobednički gol.

U toku meča u igru su ušli Ječmenica. Luković i Mihailović, a za goste su zaigrali Mladenović, Mušilić i Mihajlović.

Ovo je prvi trofej koji je klub osvojio pod imenom Čajetina, a 2008.godine klub je osvojio prvi put Kup OFS.