Događaji Plivanje Sport

Deset medalja za plivače PK Čigota na Đetinja kupu

Članovi PK Čigota su juče nastupili na prvom Đetinja kupu, koji je organizovao plivački kup Ajkule sa Đetinje iz Užica. Na takmičenju je osvojeno deset medalja i to četiri zlatne, pet srebrnih i jedna bronzana.

pk-cigota-uzice

Najbolji rezultat je postigla Jovana Knežević koja je osvojila dve zlatne medalje. Ona je bila najbža u trkama na 50 metara u disciplinama kraul i delfin. Odličan rezultat je postigao i Predrag Ćitić. On je osvojio zlato u trci na 50 metara kraul, i srebro u trci na 50 metara delfin. Ćitić je u ukupnom plasmanu dobio pehar za osvojeno drugo mesto u kategoriji najboljih plivača.

Dimitrij Mijailović je u svojoj kategoriji osvojio dve medalje i pehar za osvojeno drugo mesto u kategoriji najboljih mladih plivača. On je bio prvi u trci na 50 metara prsno, i drugi u trci na 50 m kraul. Mladi Sava Mijailović je osvojio srebrnu medalju u trci na 50 metara leđno i bronzanu medalju u disciplini kraul, kao i treće mesto u kategoriji najboljih mladih plivača.

Srebrne medalje u trkama na 50 metara prsnim stilom su osvojili još Tijana Smiljanić i Andrej Čantrić.

Ovo je bila jedna od poslednjih provera za članove PK Čigota pred ovogodišnji “Čigota kup”, koji se održava 6.juna.