Događaji Fudbal Sport Video

Deveta pobeda Zlatibora u ovoj sezoni

U nedelju, 18.oktobra na stadionu Švajcarija je odigrana utakmica 10.kola zone Drina u kojoj su snage odmerili prvoplasirani Zlatibor i trećeplasirani Radnički Stobex.

Utakmicu su sudili Đorđe Andrić (glavni sudija), Đorđe Marković (prvi pomoćnik) i Nebojša Martinović (drugi pomoćnik), a FSRZS je predstavljao delegat Branko Danilović.

Trener Zlatibora Čančarević se odlučio da utakmicu počne u sastavu: Lučić, Jezdimirović, Todorović, Kostadinović, Bradonjić, Stanić (kapiten), Nenadović, Lazović, Luković, Mudrinić i Milosavljević. Na klupi za rezervne igrače su ostali: Jovanović, Udovičić, Šaponjić, Janković, Hamzić, Stojić i Pilica.

S druge strane, trener Radničkog Mladenović je utakmicu počeo u sastavu: Arnautović, Milovanović, Tadić, Kojić, Lazić (kapiten), Mijailović, Matić, Vićić, Milutinović, Stojanović i Kovačević. U rezervi su ostali: Lukić, Stanojević, Novaković, Milanović, Marković, Kuzmanović i Gligorić.

radnicki-stobex15-1

Igrači Zlatibora su već na početku došli do prednosti. Već u drugom minutu, odbrana Radničkog je napravila prekršaj u blizini kaznenog prostora. Mudrinić je odlično šutirao a u petercu je loptu glavom zahvatio Luković i smestio u gol gostiju. Posle primljenog gola gosti su morali da zaigraju ofanzivnije. A prilika im se ukazala u 6 minutu. Mitić je izveo slobodan udarac iskosa sa desne strane, ali je golman Lučić ovu loptu uhvatio.

Igrao se 12 minut kada je Branko Milosavljević povećao vođstvo Zlatibora. Jezdimirović je na desnoj strani kombinovao sa Mudrinićem koji loptu ubacuje u kazneni prostor. Loptu je na ivici kazenog prostora prihvatio Luković. Njemu su pritrčala tri igrača Radničkog koji su uspeli da izblokiraju njegov šut. Odbijenu loptu je prihvatio Milosavljević. On je snažno šutirao, u levi ugao gola gostiju. Arnautović se bacio ali je lopta završila u mreži.

radnicki-stobex15-3

Domaći su zaigrali rasterećenije, ali su nastavili da prete golu Radničkog. Luković je u 18 minutu imao šansu, ali golman Arnautović loptu skreće u korner. Četiri minuta kasnije, Nenadović šutira na gol Radničkog sa ivice kaznenog prostora, ali Arnautović brani. Zlatiborci su 24 minutu izveli korner, a šansu za gol su imali Luković i Kostadinović ali odbrana gostiju loptu izbija u polje. Tri minuta kasnije Jezdimirović je dobro proigrao Nenadovića, ali je odbrana Radničkog Stobex uspela da se zaustavi ovaj prodor.

Gosti su uzvratili u 31 minutu preko Matića. Tadić je na levoj strani proigrao Kovačevića, koji je loptu vratio Matiću na ivicu kaznenog prostora. Matić je silovito šutrao, ali je golman Lučić bio na mestu. Inicijativu gostiju je nastavio Kovačević u 37 minutu. Gosti su se probili po desnoj strani a zatim je lopta ubačena u kazneni prostor. Kovačević je pokušao glavom, ali je golman Lučić loptu izbio u polje.

Do kraja prvog poluvremena više nije bilo ozbiljnijih prilika.

U drugom poluvremenu, Zlatibor je prvu dobru priliku imao već u 47 minutu. Lazović se probio po sredini a zatim je dodao Nenadoviću. On je loptu ubacio na peterac, ali odbrana Radničkog je bila bolja u skoku. Odbijenu loptu je na oko 20 metara prihvatio Milosavljević. On je snažno šutirao, ali je lopta otišla preko gola. Dva minuta kasnije šansu za gol je propustio i Luković. Milosavljević je loptu ubacio iza leđa odbrane gostiju, Luković je potrčao, ali je linijski sudija signalizirao ofsajd.

Radnički Stobex je prvu priliku u drugom poluvremenu imao u 53 minutu. Gosti su prvo izveli slobodnjak na oko 25 metara od gola. Stojanović je odlično šutirao, a golman Lučić pravi paradu i loptu prebacuje preko gola. Tri  minuta kasnije, Milutinović je pokušao sa desne strane, ali je Lučić ponovo dobro reagovao. Ofanzivu Radničkog je nastavio Mitić koji je u 57 minutu šutirao preko gola Zlatibora. Zatim je u 64 minutu pokušao ponovo Stojanović. Matić je kombinovao sa Kovačevićem, koji loptu na ivici kaznenog prostora dodaje Stojanoviću. Golman Lučić je odlično reagovao i istrčao i izblokirao šut Stojanovića. Igrao se 67 minut kada su gosti izvršili slobodnjak na levoj strani. Stojanović je pogodio živi zid. On je prihvatio odbijenu loptu, koju ubacuje u kazneni prostor. Matić je pobegao odbrani domaćih i sa ivice peterca šutirao pored gola.

radnicki-stobex15-2

Kao što to u fudbalu biva, kada se ne iskoriste prilike obično se primi gol. Zlatibor je u 71 minutu izveo odličnu akciju. Milosavljević je krenuo napred, a zatim je loptu dodao Lazoviću na levoj strani. On je ušao u kazneni prostor, i loptu vratio Milosavljeviću, koji je prosledio na desnu stranu. Tamo se prikrao Luković, koji sa  7 – 8 metara pogađa levi ugao Arnautovićevog gola.

Gosti su imali želju da daju gol, ali lopta nikako nije htela u gol. U 80 minutu Milutinović je šutirao preko gola, zatim je u 88 minutu pokušao i Matić, ali goman Lučić pravi paradu i loptu skreće u korner.

Poslednja dva minuta utakmice je obeležio Hamzić, koji je u 72 minutu zamenio Lukovića. Lazović je dodao loptu Mudriniću na ivici kaznenog prostora, koji je loptu ubacio na ivicu peterca. Hamzić je igrao glavom, ali je lopta prošla pored stative. U sledećem napadu, ponovo je Hamzić imao izglednu priliku. On se probio po desnoj strani do ivice kaznenog prostora. Snažno je šutirao, ali lopta ide pored gola.

Poslednju priliku na utakmici je imao Matić. On je napravio solo prodor sa sredine terena do ivice peterca, odakle je šutirao ali golman Lučić odlično interveniše.

Posle deset kola Zlatibor je i dalje prvi sa 28 bodova, Sloga 1940 je druga sa 21 bodom, dok se na trećem mestu sada nalazi Provo sa 19 bodova, dok je Radnički Stobex sada na četvrtom mestu sa 16 bodova.

U sledećem kolu Zlatibor gostuje u Arilju gde će odmeriti snage sa ekipom Budućnost koja je trenutno na dvanestom mestu sa 11 bodova.