Događaji Skijanje Sport

Dobar start za Anju Ilić na početku sezone

Ovog vikenda su smučari regiona imali prvi takmičarski nastup ove sezone u Zefildu u Austriji. Smučari i smučarke iz celog regiona su se nadmetale u osam trka.

anja-ilic15-9

Srbija je na ovom takmičenju nastupila sa pet takmičara u obe konkurencije, a među njima su bili i predstavnici zlatiborskih klubova, Anja Ilić (SK Zvezda) i Aleksandar Jelić (SK Zlatibor). Naši takmičari su startovali u sprint trkama u petak, a danas su trčali distancu.

Anja Ilić je u petak učestvovala u kvalifikacionoj sprint trci na 1200 metara. Ona je u ovoj trci zauzela 36 mesto u seniorskoj konkurenciji. Na ovoj trci Anja Ilić je stazu istrčala za 3:24.63 što joj je donelo 283.05 FIS poena. Ono što ljubitelje smučanja može da raduje je podatak da je Anja Ilić ovim rezultatom osvojila 3 mesto u kategoriji U18 gde su bolje rezultate imale samo domaća takmičarka Magdalena Schwarz i Nicoleta Sovarischi iz Rumunije.

smucanje-zefild15-5

“Ovo je odličan rezultat za Anju Ilić, 36 mesto u prvoj sprint trci ove sezone. Kako je ovo prvi izlazak na sneg rezultat je ohrabrujući. Svakako je ovo najbolja sprint trka koji je Anja imala do sada. Malo je nedostajalo za plasman u finalnu trku ali možemo očekivati odlične rezultate ove sezone, rekao je za zlatibor.tv Tihomir Milosavljević, trener Anje Ilić.

Mlada Anja Ilić je danas učestvovala u trci na 5 kilometara gde je u seniorskoj konkurenciji zauzela 66 mesto. Ona je stazu istrčala za  15:00.7 što je njeno najbolje vreme u 2015.godini.

smucanje-zefild15-6

U muškoj konkurenciji u sprint trci su nastupila četiri takmičara. Najbolji rezultat  u sprintu na 1.400 metara je postigao Dževad Hadžifejzović koji je zauzeo 59 poziciju, zatim sledi Mirsad Pejčinović na 62 poziciji, Rejhan Šmrković je bio 69 a Aleksandar Jelić je zauzeo 82 mesto.

U trci na 10 kilometara koja je bila danas na programu poredak takmičara iz Srbije je bio nešto drugačiji u odnosu na petak. Dževad Hadžifejzović je zauzeo 67 poziciju, zatim sledi Rejhan Šmrković na 74 poziciji,  Mirsad Pejčinović je bio 101, a Aleksandar Jelić je zauzeo 138 mesto.