NIŠ FAIR PLAY – ZLATIBOR 65:84 (11:21, 14:22, 29:15, 11:26)

Sudije: Ivana Ivanović, Nikola Kovinić KV i Uroš Dojčinović (Beograd).

Niš Fair Play: Vučić, Petrović, Sekulić 6, Jovanović 2, Stanisavljević 4, Gaćinović 7, Džunić 5, Spasić, Petrović 15, Stojanović 6, Tričković 16 i Milanović 4

Zlatibor: Tmušić, Pavlović 2, Radović, Numanović 3, Vasić 28, Petronijević 2, Majstorović, Smolović 16, Marić 10, Mićević 11 i Đokić 12

arhiva
arhiva

Košarkaši Zlatibora su konačno uspeli da prekinu seriju poraza. Izabranici Mladena Šekularca su već na početku dobro otvorili meč. Prvi koš za Zlatibor je ubacio Đokić, a zatim se u strelce upisuju Marić i Namović za vođstvo od 6:0. Zlatibor je za prvih pet minuta napravio seriju od 13:0. A kraj prvog perioda je završen rezultatom 21:11 za Zlatibor.

U drugoj četvrtini Niš Fair Play je krenuo serijom 4:0, ali je Smolović uzvratio sa četiri poena, a zatim je usledila serija od 6:0 za Zlatibor. Poluvreme je završeno vođstvom Zlatibora od 18 poena razlike (25:43).

Drugo poluvreme je počelo trojkom Mićevića, ali su Nišlije zatim napravile seriju od 20:3. Na kraju treće četvrtine Zlatibor je zadržao prednost od četiri poena (54:58), ali su domaći u ovom periodu postigli 29 poena naspram 15 poena Zlatibora.

kk-zlatibor

U poslednjih deset minuta, Zlatibor je osigurao pobedu. Prvo je Pavlović pogodio dva poena, a Vasić tri. Tri minuta pre kraja Zlatibor je imao prednost od 10 poena, a onda je Vasić sa četiri trojke potpuno demoralisao Nišlije za konačnih 84:65. Zlatibor u sledećem kolu igra protiv ekipe Pirot.

Pored seniora, ovog vikenda nas očekuje i debi kadetske ekipe Zlatibora u okviru Regionalne lige RKS Zapadna Srbija. Mlade nade zlatiborske košarke u nedelju, u 18 časova igraju protive ekipe Klik iz Arilja u okviru regionalne kvalitetne lige. U ovoj ekipi većina igrača su 2000 godište i mlađi, a na utakmici protiv Ariljaca sa klupe će ih voditi trener Strajin Nedović.