Događaji Sport Sport+

FK Čajetina bolja od FK Hajduka

cajetina-polet2013-3

Juče su na terenu SC Palisad snage odmerili FK Čajetina i FK Hajduk iz Kragujevca. Za Čajetinu su igrali Gaović, Šopalović, Todorić Slobodan, Cvijetić, Luković, Ćaldović, Dedić, Lazović, Lazarević, Petrović, Šunjić. U igru su u toku utakmice ušli i Stopić, Zeković Ivan, Cvetić Branko, Sapun, Koturović i Spasenić Vladimir.

Gosti su zaigrali u sledećem sastavu: Marasević, Djekić, Lj Marković, Brkić, Šapić, Petronijević, Milanović, Djurić, M Marković, Alempijević i Miletić. Trener Milan Milanović je u nastavku u igru uveo i sledeće igrače: Trajković, Nikolić, Stanišković, Maksimović, Kecic, Janković, Lukić i Kralj.

Utakmica se igrala na terenu sa veštačkom travom po suvom i hladnom vremenu. No, vreme nije sprečilo igrače da navijačima prirede pravu goleadu. Obe ekipe su bile raspoložene pa je i rezultat bio takav. Šanse su se ređale, a bogami i golovi, pa se na poluvreme otišlo sa rezultatom 2:2.

U nastavku su Čajetinci bili raspoloženiji pa su uspeli da daju još tri gola, a gosti iz Kragujevca samo jedan, pa je konačan rezultat bio Čajetina 5 – Hajduk 3. Strelci za Čajetinu su bili Šunjić koji je dao tri gola, Lazarević (penal) i Koturović. Za goste su golove dali Alempijević (dva gola) i Nikolić.

Uprave oba kluba se nadaju da će ovi susreti postati tradicionalni, a za jun je već najavljena prijateljska utakmica u Kragujevcu, pošto ekipa Hajduk ulazi u prvu gradsku ligu, a trenutno su priv na tabeli bez poraza.

Gosti su klubu FK Čajetina u znak prijateljstva poklonili fudbalsku loptu. Najstariji član upravnog odbora i najstariji navijač FK Hajduka je loptu uručio predstavnicima FK Čajetina.

Ovo će biti poslednja priprema pred početak proletnjeg dela prvenstva koje počinje sledeće nedelje.