Događaji Fudbal Sport

FK Čajetina igra finale kupa OFS Užice

U sredu, 9.septembra, FK Čajetina je odmerila snage sa ekipom FK Prvi Partizan u polufinalnom meču kupa OFS Užice.

Arhiva
Arhiva

Utakmica se igrala u Užicu a meč je sudila trojka u sastavu Kurlagić (glavni sudija), Žunić (prvi pomoćnik) i Tomonjić (drugi pomoćnik). Savez je predstavljao delegat Srđan Nedeljković.

Domaći su utakmicu počeli u sastavu: Đurić, Matić, Luković, Borović, Vukotić, Dimov, Šmakić, Nebojša Ivanović, Karaičić, Popović i Nemanja Ivanović. Trener Zoran Halilović je na klupi za rezervne igrače ostavio Vitorovića, Nikolića, Gukića, Šaka i Stankovića.

Trener Čajetine, se odlučio da utakmicu počne u sastavu: Lazić, Lazović, Radišić, Todorić, Cvetić, Kutlešić, Sreten Božović, Kostadinović, Banko Božović, Ćaldović i Dedić. Stopić, Mihailović, Škodrić, Brković i Rosić su ostali na klupi za rezervne igrače.

Čajetina je krenula oštro i borbeno već od prvog minuta. Ofanziva se isplatila već u 19 minutu. Dedić se probio u prazan prostor, a zatim je loptu dodao Branku Božoviću koji istrčava sam pred golmana Đurića. Božović je odlično šutirao za vođstvo Čajetine.

cajetina-prvipartizan2014-2

Igrači Prvog Partizana potom kreću sa ofanzivnijom igrom. Igrao se 37 minut kada je sudija Kurlagić dosudio jednanesterac za domaćina. Golman Lazić je pokazao još jednom da je u odličnoj formi, odbranivši penal.

U drugom poluvremenu uigrani tandem Kutlešić – Kostadinović razmenjuju dupli pas i prelaze odbranu Prvog Partizana. Akciju je efektnim pogotkom završio Kutlešić, a Čajetina je povela 2:0.

Karaičić je smanjio vođstvo gostiju u 69 minutu, ali su Čajetinci ponovo ubrzali ritam i u 75 minutu dolaze u vođstvo. Rezervista Mijailović je tri minuta nakom ulaska u igru inicirao akciju za novo vođstvo. On je dodao loptu Kostadinović koji vara golmana za 3:1.

Na kraju utakmice ponovo su Čajetinci skrivili penal. Nemanja Ivanović je izveo jednaestrelac i smanjo vođstvo Čajetine na 3:2.

U finalu Čajetina će snage odmeriti sa ekipom FK Jedinstvo koja je slavila protiv ekipe Sevojna sa 8:2. Strelac drugog gola za Čajetinu Kutlešić je za zlatibor.tv izjavio:

“Zadovoljan sam rezultatom utakmice, ali na igri se mora još poraditi.”

Što se tiče finala Kutlešić očekuje dobru igru Čajetine, iako je prednost na strani ekipe Jedinstva koja se takmiči u Srpskoj ligi Zapad.