Događaji Fudbal Sport Video

FK Zlatibor bolji od FK Čajetina

Juče je na stadionu Švajcarija odigrana utakmica 24.kola u kojoj su snage odmerili Zlatibor i Čajetina. Opštinski derbi se igrao pre nešto više od stotinu navijača, a formalno domaćin je bila ekipa FK Zlatibora.

Trener Zlatibora je na teren izveo Kabanicu, Todorovića, Goronjića, Željka Kostadinovića, Panovića, Jankovića, Marka Kostadinovića, Lukovića, Mudrinića i Milosavljevića. Na klupi za rezervne igrače su ostali Jovanović, Vujović, Marić, Ječmenica, Mihailović i Ćirović.

FK Čajetina je zaigrala u sledećem sastavu: Gavović, Mićić, Cvetić, Todorić, Cvijetić, Rosić, Šunjić, Lazović, Spasenić, Ćaldović i Luković, dok su na klupi ostali Stopić, Pavlović, Zeković, Kutlešić, Dedić i Lazarević.

Utakmicu je sudila sudijska trojka u sastavu  Predrag Simić (glavni sudija),  Miroljub Jokić  i Milan Abazović (pomoćnici). Delegat FSRZS na utakmici je bio Miodrag Simonović.

Čajetina je prva krenula sa centra. I već u prvom napadu Čajetina je došla do vođstva. Čajetinci su se probili po desnoj strani a zatim je upućen centaršut na peterac gde se najbolje snašao Rosić. On je snažno šutirao u levi ugao za 0:1.

zlatibor-cajetina2014-2

Gol je osokolio igrače Čajetine koji su nastavili sa ofanzivnom igrom. Lazović je u šestom minutu izveo slobodan udaraca sa više od 30 metara. On je šutirao direktno na gol, a golman Kabanica je loptu odbio na peterac gde su intervenisali odbrambeni igrači Zlatibora.

Zlatibor je prvu izglednu priliku imao u 13 minutu. Mudrinić je izveo korner. Loptu je prihvatio Panović, a zatim vratio Mudriniću koji centrira na peterac. Tamo se u skoku najbolje snašao Željko Kostadinvić ali lopta ide pored gola.

Čajetina je već u sledećem minutu imala novu šansu. Izvedena je bekovska, a na sredini terena je loptu glavnom zahvatio neko od igrača Čajetine. Loptu je na oko 20 metara od gola prihvatio Darko Luković koji se na ivici kaznenog prostora sudario sa golmanom Zlatibora. Igrači Čajetine su tražili jedanesterac, ali sudija Simić je signalizirao da se nastavi igra.

Mudrinić je u 24 minutu izveo slobodan udarac sa iskosa sa leve strane sa oko 25 metara od gola Gavoviča. On je dobro šutirao, ali je lopta pogodila stativu. Odbijenu loptu je prihvatio Milosavljević. On je ubacio na peterac ali odbrambeni igrači Čajetine lako ovu loptu izbijaju u polje.

zlatibor-cajetina2014-3

U 26.minutu Cvetić je napravio solo prodor po levoj strani a zatim je sa oko 25 metara ubacio loptu u kazeneni prostor. Golman Kabanica je istrčao i pomalo nesigurno intervenisao ispred Darka Lukovića.

Minut kasnije, Janković je primio loptu na ivici kaznenog prostora, ali je pomoćni sudija signalizirao ofsajd. Isti igrač je ponovo imao gol šansu u 27 minutu. On je šutirao sa ivice kaznenog prostora, a stativa je spasila Čajetinu izjednačenja.

Igrao se 31 minut kada je Milosavljević ubacio loptu u kazeni prostor sa leve strane. Janković je loptu zahvatio glavom, a zatim je prihvatio Panović koji sa desne strane šutira snažno u levi ugao za 1:1.

zlatibor-cajetina2014-1

Dva minuta kasnije Milosavljević je izveo slobodan udarac sa desne strane. On je snažno šutirao ali je njegov šut izblokiran i lopta je otišla van terena. Minut kasnije isti igrač umalo nije lobovao golmana Gavovića. On je sa sredine terena šutirao snažno i precizno, a golman Gavović je vrhovima prstiju loptu izbacio van terena. Šansu za gol je u 37 minutu imao i Vuk Todorović. On se probio po desnoj strani i silovito šutirao, ali je njegov šut izblokiran a lopta je ponovo otišla u korner. Janković je zatim imao priliku u 44 ali je Gavović bio siguran.

Darko Luković je u 45 minutu imao priliku da Čajetinu dovede u vođstvo. Odbrana Zlatbora je loše intervenisala, a loptu je prihvatio Mićić. On je dodao Rosiću koji je uputio centrašut sa desne strane. Darko Luković je bio najbolji u skoku ali je lopta završila pored stative. U nadokandi vremena Vladan Luković je takođe šutirao na gol Čajetine ali je pogodio spoljni deo mreže.

Drugom poluvreme je počelo s jakom kišom koja je igračima zadavala dosta muka, ali je i uprkos kiši publika mogla da uživa u dobroj i borbenoj igri. Već u prvom napadu Zlatibor je imao šansu da povede. Milosavljević je primio loptu na levoj strani a zatim je uputio Vladanu Lukoviću. Kako su igrači Čajetine bili dobro raspoređeni, Luković vraća loptu Mudriniću koji je šalje na desnu stranu. Panović je šutirao iz prve ali je Todorić njegov šut izblokirao. Tri minuta kasnije Milosavljević je ponovo šutirao na gol Gavovića koji je klizavu loptu nesigurno hvata. Kiša i raskvašen teren su otežali kontrolu lopte tako da je tempo igre pao.

U 57 minuta Milosavljević je izveo slobodan udarac sa desne strane sa oko 30 metara. U kaznenom prostoru najbolje se snašao Panović, koji je glavom pogodio donji desni ugao gola za 2:1. Minut kasnije Lazović je izveo slobodan udarac sa oko 25 metara od gola Kabanice. On je odlično šutirao, ali je lopta zakačila jednog igrača u živom zidu i završila van terena. Minut kasnije Čajetinci su izveli korner sa desne strane, a u skoku je najbolji bio Darko Luković, ali je lopta prošla pored stative. Stanić je u 61 minutu posle solo prodora šutirao na gol Gavovića, koji je klizavu loptu samo odbio. Minut kasnije, za Zlatibor je dosuđen slobodan udarac na ivici kaznenog prostora. Mudrinić se umesto direktnog šuta odlučio za dodavanje Jankoviću koji loptu vraća Marku Kostadinoviću. On je silovito šutirao, ali je lopta pogodila jednog od igrača Čajetine. Igrao se 63 minut kada je Mudrinić sa oko 20 metara šutirao na gol Gavovića ali je lopta prošla pored stative.

zlatibor-cajetina2014-5

U 68 minutu Cvetić je izveo slobodan udarac na sredini terena, on je uputio dugu loptu, na peterac. Tamo je golman Kabanica bio brži od Darka Lukovića. Milosavljević je u 72 minutu šutirao pored gola. Minut kasnije isti igrač je posle dodavanja Mudrinića ponovo šutirao, ali ponovo pored gola. Čajetnci su u 77 minutu pokušali da dođu do izjednačenja. Rosić je izveo slobodan udarac sa oko 25 metara od gola Zlatibora. Todorić je u kaznenom prostoru pokušao fintu, ali se lopta odbila od igrača Zlatibora nazad u polje. U 79.minutu Janković je na petercu primio loptu, ali je pomoćni sudija signalizirao ofsajd. Minut kasnije Milosavljević je ponovo šutirao sa distance, ali golman Gavović ovu loptu boksuje.

U samom finušu utakmice, u 89 minutu Zlatibor je poveća vođstvo na 3:1. Marko Kostadinović je kombinovao sa Goronjićem i Milosavljevićem, a zatim se ubacio u kazneni prostor gde mu je Milosavljević prosledio loptu. On je prevario odbranu Čajetine, a zatim je šutirao u donji desni ugao za 3:1. Minut kasnije sudija Simić je svirao kraj meča.

Publika je mogla da uživa u dobrom i borbenom fudbalu, sa malim brojem oštrih startova. Sudija Simić je dodelio četiri žuta kartona. Željko Kostadinović je dobio žuti u 55 minutu zbog oštrog starta, kao i Ćalodović minut kasnije, dok su Darko Luković (18 minut) i Mićić (49) dobili žute kartone zbog nesporskog ponašanja. Trener Zlatibora Čančarević je izvršio jednu izmenu, u 87 minutu umesto Jankovića u igru je ušao Marić. Na drugoj strani su izvršene dve izmene. Dedić je zamenio Šunjića u 64 minutu, a Kutlešić Ćalodovića u 67 minutu.

Dve utakmice pre kraja prvenstva, Zlatibor je ubedljivo prvi sa 70 bodova, dok je Čajetina šesta sa 38 bodova. Do kraja Zlatibor će igrati sa ekipama Budućnost i Perućac, dok će Čajetina odmeriti snage sa ekipama Jasen i Jednistvo.