ZLATIBOR – SREM 87:77 (18:14, 23:21, 20:20, 26:22)

Sudije: Đorđević, Nedeljković, Stamenković (Niš)

Zlatibor: Tmušić 3, Peković 10, Radović, Numanović 20, Vasić 8, Petronijević 2, Majstorović 6, Đuričić, Smolović, Marić 22 i Mićević 16

Srem: Kasabašić 6, Tomić 3, Đurak, Vasiljević 13, Nešić, Jokić 11,Kojić 7, Đonlić, Bakić 4, Đorđić 30, Vukolić i Mirčeta 3

Ilustracija
Ilustracija

U veoma neizvesnoj i kvalitetnoj utakmici Čajetinci su zasluženo savladali odličnu ekipu Srema. Zlatibor je imao prednost od samog početka susreta ali su Sremci stalno pretili i stizali vođstvo domaćina.

Na poluvremenu Zlatibor je vodio sa 41:35, ali su gosti u trećem periodu napravili seriju od 10:0 i poveli sa 49:48. Brzo se Zlatibor vratio u igru i čuvao prednost. Posebno dramatično je bilo u poslednjoj četvrtini jer je raspoloženi Đorđić održavao goste u prilici da preokrenu rezultat. Ipak, u samom finišu, zahvaljujući trojkama Pekovića i Marića Zlatibor je došao i do ubedljive i veoma važne pobede.

kk-zlatibor-borac-kup15-6

Izabranici Predraga Jaćimovića imali su pravi pristup ovoj utakmici i svi igrači su dali svoj doprinos. Navijači su još jednom pokazali koliko vole svoj klub i kako se navija.

Zlatibor je ostvario 34 skoka ukupno, a Srem 27. Konačno je Čajetincima išao i šut za tri poena (6 od 15), a za dva poena su šutirali 54%(27 od 50). Peković je pokazao da je kvalitetan plejmejker a Numanović je ostvario indeks od 31. Marić je ubacio 22 poena a Mićević 16. Šest poena Majstorovićevih šest poena je takođe uticalo na rezultat.

Posle prvog dela sezone Zlatibor Zlatibor je osmi na tabeli sa šest pobeda i sedam poraza i na odličnom je putu da se priključi vrhu tabele.