ZLATIBOR-PROLETER 90:98 (28:33, 19:17, 23:29, 20:19)

Sudije: Uskoković (Va), Tadić (Ue), Živković (Ča)

Zlatibor: Tmušić 4, Pavlović 11, Radović, Numanović 7, Vasić 17, Petronijević, Majstorović 4, Đorđević, Smolović 6, Marić 14, Mićević 25, Đorić 2

Proleter: Atanacković 23, Dudaš, Vico, Subotić 13, Blanuša 9, Martinović, Mihajlović, Vukanović, Filipović, Nikolić 16, Davidovac 23, Mićić 2

Foto Vladimir Marković

U prvoj utakmici pred svojom publikom Čajetinci su poraženi od kvalitetne i raspoložene ekipe iz Zrenjanina. Puna dvorana i velika očekivanja posle pobede u prvom kolu, na žalost nisu rezultirali još jednim slavljem.

Proleter je zasluženo odneo bodove iz Čajetine. Gosti su odlično otvorili susret, bili su mirniji i sjajno su šutirali. U prvoj četvrtini od pet pokušaja za tri poena pogodili su čak četiri. Domaći igrači su bili isuviše stegnuti i sam ulazak u utakmicu nije bio dovoljno jak.

Čak 33 poena primio je Zlatibor za prvih deset minuta i bilo je jasno da da ima dosta problema u odbrani. U drugom periodu Zlatibor je na momente pokazivao svoje potencijale i poveo sa 34:33, ali su gosti na poluvreme ipak otišli sa prednošću. Đoriću su suđena čak četiri faula i svaki put kada bi se došlo do izjednačenja, Proleter je odgovarao trojkom i sticao novu prednost.

Ubeđeni su bili navijači da je pitanje trenutka kada će njihovi ljubimci zaigrati svoju igru i prelomiti utakmicu, ali se to nije događalo. Nekoliko očitih sudijskih grešaka na račun domaćina, samo je podiglo nervozu, dok su se Atanacković i Davidovac poigravali sa odbranom Zlatibora. Nije nikako bilo odbrane od pik en rola i šuta za tri poena.

U trećoj četvrtini Zlatibor je došao do 56:56, a onda je dozvolio da iz sledeća tri napada gostiju primi tri trojke i ponovo juri rezultat. Pred poslednju četvrtinu minus je iznosio devet poena. I kada se očekivao preokret Proleter je povećao razliku i stigao čak i do 74:92.Na kraju je ostalo ipak nedostižnih osam poena.

Nije bilo dovoljno agresije u igri Zlatibora i koncentracije u odbrani i prilikom šuta. Sem Mićevića, nije bilo napadački raspoloženog igrača. Samo četiri ubačene trojke od dvadeset jednog pokušaja je nedovoljno za pobedu. Proleter je je ubacio čak dvanaest trojki iz dvadeset pokušaja i iako je igrao sa samo šest igrača, kontrolisao je utakmicu od početka do kraja.

Zlatibor u narednom kolu gostuje ekipi Plane i imaće sigurno šansu da popravi utisak iz ove utakmice.