ZLATIBOR – ZLATAR 92:77 (25:25, 30:21, 23:22, 14:9)

Gledalaca: 400

Sudije: Laketić (Užice), Žunić(Užice)

Zlatibor: Tmušić, Pavlović (15), Brašanac (5), Šekularac (16), Dragović, Pantović, Majstorović (14), Vujić, Smolović (16), Bogdanović (16), Stamatović i Mićević (10).
Zlatar: Filipović (17), Trtović, Leković (2), Mijović, Božić (13), Dragašević (4), Đurić (17), Dilparić (10), Varagić (2) i Drlačić (12)

Već prvo kolo donelo je pravi derbi i susret dve odlične ekipe. Zlatibor je zasluženo pobedio,jer je svo vreme kontrolisao utakmicu. Zlatar je imao prednost samo u prvom periodu u kome je postignuto čak 50 poena, što govori da su odbrane bile loše. Čajetinci su do prednosti došli u drugih deset minuta zahvaljujući seriji trojki Majstorovića, ali je odbrana i dalje bila problem jer je do poluvremena Zlatibor primio čak 46 poena. Treći period bio je izjednačen i domaćin je zadržao prednost,da bi u poslednjem periodu odlični Smolović skokovima u napadu omogućio svojoj ekipi da sigurno privede utakmicu kraju. Zlatibor je u nastavku primio ukupno 31 poen, a u poslednjem periodu samo 9 i to je donelo prve bodove. Izabranici Vladana Kaloperovića odlično su raspodelili poene, tako su Bogdanović (dve trojke), Smolović i Šekularac tri trojke) postigli po 16 poena, Pavlović (jedna trojka) poen manje, Majstorović 14( tri trojke) a Mićević 10.

Zlatar se predstavio kao iskusna ekipa sa odličnim pojedincima. Đurić je u prvom poluvremenu ubacio 13 poena i bio najveći problem za odbranu Zlatibora, a Filipović i Dilparić su potvrdili svoj kvalitet. Dobro je igrao i Božić koji će biti dobro pojačanje za Novovarošane.

Zlatibor je pokazao da ima veliki kvalitet i kada ekipa krene da igra jače u odbrani biće svakako jedan od glavnih kandidata za prvo mesto. Novi ispit je već u sredu protiv Sloge u Požegi.

U predigri su pioniri Zlatibora poraženi posle produžetaka od vršnjaka iz Nove Varoši sa 75:69. U regularnom delu bilo je 63:63.