Događaji Fudbal Sport Video

Nova tri boda za FK Zlatibor

U desetom kolu Srpske lige Zapad, FK Zlatibor je kao domaćin odmerio snage sa ekipom FK Mokra Gora iz Zubinog Potoka.

FK Zlatibor: Lučić, Jašić, jezdimirovič, Anđelković, Lakićević, Milosavljević (kapiten), Arsić, Pavlović, Božović, Đakovac, Hamzić

Utakmica se igrala po suvom i oblačnom vremenu pred oko 300 gledalaca, od kojih je najmlađi Vuk imao nešto manje od dva meseca.

fkzlatibor-fkmokragora161016-1

Zlatibor je prvih petnaest minuta igrao oprezno tako da su gosti imali par poluprilika. Sedlarević je pokušao u 16 minutu udarcem iz daljine ali je Anđelković intervenisao glavom i skrenuo loptu u korner. Baščarebić je minut  kasnije pokušao glavom ali je golman Lučić bio siguran. Zlatibor je uzvratio u 19 minutu kada je Đakovac loše šutirao sa ivice kaznenog prostora. Minut kasnije Voštić je pokušao glavom ali je ponovo golman Zlatibora bio siguran. Gosti su u 24 minutu imali priliku kada je Sedlarević šutirao sa ivice kaznenog prostora, a Lučić dobro intervenisao.

Milosavljević je u 27 minutu pokušao iskosa sa leve strane, ali je golman gostiju Kostić bio spreman. Gosti su nastavili sa ofanzivnom igrom a najbolju priliku za goste je u 29 minutu propustio Tanasković. Poslednjih petnaest minuta prvog poluvremena Zlatibor je krenuo ofanzivnije, a posebno se istakao kapiten Milosavljević. Posle njega šansu je u 32 minutu imao Anđelković, a zatim i Đakovac dva minuta kasnije. U poslednjih pet minuta prvog poluvremena Arsić je dva puta pokušavao da dovede Zlatibor u vođstvo ali je bez uspeha.

Drugo poluvreme je bilo dosta zanimljivije. Gosti su krenuli sa centra, ali su domaćini brzo došli do lopte. Pavlović je prihvatio loptu ubacio je u sredinu za Arsića koji ulazi u kazneni prostor po levoj strani Živković ga je pratio i na kraju faulirao. Sudija Stojanović je odmah pokazao na belu tačku. Hamzić je izveo penal, i doveo svoj tim u vođstvo od 1:0.

Gosti su sada zaigrali otvorenije a trener Mutavdžić je izvršio i prvu izmenu u igri je Karamatić zamenio Tankosića. Rezervista Karamatić je već u 50 minutu imao priliku da izjednači ali je golman Lučić bio na svom mestu. Zlatibor je imao priliku u 52 minutu kada je Hamzić pokušao iz daljine a Božović četiri minuta kasnije.

fkzlatibor-fkmokragora161016-3

Otvorenija igra gostiju je Zlatibor dovela do vođstva od 2:0. Igrao se 59 minut kada je Pavlović dobio loptu na sredini terene, a zatim se probio po desnoj strani. On je loptu ubacio u kazneni prostor za Božovića koji sa oko 11 metara smešta loptu u mrežu Kostića. Zlatibor je nastavio ofanzivno, a Pavlović je u 70 minutu propustio priliku za 3:0. Lakićević je sve odradio, a Pavlović je šutirao iskosa sa leve strane pored stative. Gosti su u 72 minutu pokušali preko Živića, čiji šut sa oko deset metara Lučić brani.

U 75 minutu Zlatibor je imao odličnu akciju koja je propala zbog loše završnice. Jezdimirović je loptu ubacio u kazneni prostor, a Božović je prihvatio. Odbrana Mokre Gore je pritrčala. Božović je vratio loptu nazad do Lakićevića. Loptu je potom prihvatio Jezdimirović i ubacio u kazneni prostor. Tamo je glavom pokušao Hamzić ali je golman Kostić lako intervenisao.

fkzlatibor-fkmokragora161016-2

Agresivinija igra se gostima isplatila u 85 minutu, kada je Karamatić izveo slobodan udarac sa desne strane. U kaznenom prostoru Baščarebić je loptu zahvatio glavom tako da je preletela odbranu Zlatibora. Na drugoj stativi je loptu sačekao Bešović i smestio je u gol. Gosti su nastavili sa napadima a Paris je u 92 minutu imao poslednju priliku na utakmici.

Zlatibor je sada na trinaestom mestu sa 11 bodova. Sledeće subote sledi gostovanje u Priboju gde će ekipa Zlatibora odmeriti snage sa ekipom FAPa.