MLADOST – ZLATIBOR 75:93 (9:29, 25:24, 24:19, 17:21)

Sudije:Jovašević, Uskoković i Svrkota

Mladost: Pavlović 15, Tapušković 10, Krstić, Milovanović 6, Đurić 2, Milanović, Stanisavljević 21, Dondur 15, Matorkić, Dimitrijević 4, Topalović, Stamenković
Zlatibor: Tmušić 5, Pavlović 7, Radović, Numanović 6, Vasić 28, Petronijević 5, Majstorović 4, Đorđević 4, Smolović 10, Marić 8, Mićević 16

kk-zlatibor-kk-mladost15-1

Sjajno su izabranici Mladena Šekularca počeli prvenstvo u Drugoj ligi. Zlatibor je dominirao u Smedersvskoj Palanci i pokazao da ima tim za najveće domete. Startna Petorka Čajetinaca u sastavu: Pavlović, Vasić, Mićević, Marić i Smolović odlično je ušla u utakmicu i stavila domaćinu na znanje već u prvom periodu da je došla po bodove. Prve poene za Zlatibor u Drugoj ligi postigao je briljantni Vasić i to trojku. Poveo je Zlatibor 7:0, pa je stigao i do 23:7. Na kraju prve četvrtine bilo je 20 poena prednosti za Zlatibor i ta je razika oderžavana do kraja susreta. Odlična igra u odbrani, sjajna selekcija šuta, svi igrači maksimalno motivisani i borbeni i domaćin nije imao nikakvu šansu. U drugoj četvrtini Mladost je došla do igre ali je Zlatibor igrao sigurno i apsolutno kontrolisao utakmicu. U nastavku je domaćin zapretio i stigao do minusa od deset poena (63:53), ali je to bilo sve što su mogli.

U poslednjih 10 minuta Zlatibor je sigurnom igrom sačuvao prednost. Domaćin je zbog agresivne igre već posle dva minuta igre izašao iz bonusa i nije imao rešenje za kvalitetniju ekipu iz Čajetine. U trenucima kada je bilo važno odgovornost su preuzimali Vasić i Mićević i demonstrirali visok kvalitet. Sem Radovića svi su ulazili u igru i postizali pogotke. Za Zlatibor nije igrao iskusni Đorić, jer još nisu stigli papiri iz Tunisa za njega. Mladi Pavlović je sjajno odigrao i vodio svoj tim do pobede. Vasić je bio najefikasniji i sa najvećim indeksom, a zatim Pavlović i Mićević.

Po završetku susreta, Mladen Šekularac koji je debitovao na klupi Zlatibora i uopšte na jednoj zvaničnoj utakmici, u ulozi trenera i odlično vodio svoju ekipu, je istakao: “Čestitao bih domaćinu na fer i korektnoj igri a mojim momcima na pobedi i odličnoj igri. Ono što sam tražio od njih su uradili i ovako moramo igrati celu ligu. Mi dolazimo iz jedne male sredine, ali veoma košarkaške sredine i želimo da damo jednu novu dimenzije ovom rangu takmičenja. Ako ovako nastavimo da radimo i igramo možemo da se nosimo sa svim ekipama. Proleter je isto nepoznanica za nas, ali igramo pred svojim navijačima i sa ovakvim pristupom, možemo da uspešno otvorimo sezonu i u Čajetini.”

U sledećem kolu Zlatibor u Hali Sportova u Čajetini dočekuje ekipu Proletera iz Zrenjanina, koji je juče slavio protiv ekipe Niš Fair Play 99:77.