Događaji Fudbal Sport

Sevojno bolje od Čajetine

Danas su u utakmici zaostalog 10.kola Zlatiborske okružne lige snage su odmerili FK Sevojno i FK Čajetina. Pred ovu uakmicu ekipa Sevojna se nalazila na prvom mestu na tabeli dok je Čajetina imala impresivnih jedanaest utakmica bez poraza.

cajetina-logo

Na početku utakmice domaći su startovali agresivno što im je donelo terensku inicijativu u prvom delu utakmice. Čajetina je zaigrala u izmenjenom sastavu bez Ćaldovića, Kutlešića i Dedića. Igrači Sevojna su prvi gol postigli u 20 minutu. Čajetinci su loše izveli korner, a domaći kreću u brzu kontru i dolaze do vođstva. Gol je probudio Čajetince, koji igraju dosta ofanzivnije, ali bez prave šanse za gol.

U drugom poluvremenu, trener Čajetinaca, Vidić je pokušao da osveži ekipu uvođenjem Cvetića u igru. Sistem je dobro funkcionisao nekoliko minuta, ali je usledila povreda Sretena Božovića što je poremetilo ekipu. U daljem toku utakmice obe ekipe su pokušavale da dođu do gola prvenstveno individualnim prodorima. Igrači Sevojna su tri puta sami izlazili pred gol Čajetine, ali je golman Lazić odlično reagovao u ovim situacijama. S druge strane i igrači Čajetine su imali nekoliko izglednih prilika, ali nisu uspeli da dođu do izjednačujućeg gola. Sevojno je na kraju stiglo i do drugog gola, za konačnih 2:0.

Trener Čajetine, Darko Vidić je posle utakmice čestitao pobedu domaćinu, a za zlatibor.tv je izjavio da se nadao pobedi koja je Čajetini bila neophodna za priključak.

“Bila je ovo dobra utakmica, bar za rang iznad. Mi smo igrali na pobedu i želeli smo da nadigramo Sevojno. Nažalost, nismo uspeli i ovom prilikom čestitam ekipi Sevojna koja je pokazala da je zaslužno lider na tabeli,” rekao je Vidić.

Ovom prilikom Vidić se osvrnuo i na dosadašnji tok prvenstva.

“Mojoj ekipi čestitam na želji i htenju. Izvukli smo maksimum iz ove polusezone, pa čak i više. Napravili niz od 11 utakmica bez poraza, pobedili smo ekipe Zlatibora i Jedinstva, a osvojili smo i kup,” sumirao je Vidić.

Čajetina ovog vikenda u poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva igra kao domaćin protiv ekipe Soko iz Bajine Bašte. Utakmica se igra u subotu 7.novembra u 13 časova na stadionu Švajcarija.