Događaji Skijanje Sport

Srpski smučari odlični u Makedoniji

Danas je u makedonskom skijalištu Mavrovo održano FIS traka u muškoj i ženskoj konkurenciji u kojoj su nastupili brojni smučari iz Srbije. Prvo mesto je osvojio Rejhan Smrković koji je stazu od 10 kilometara pretrčao za 22:44.2 (115.24 FIS boda). Drugo mesto je takođe pripalo takmičaru iz Srbije Dževadu Hadžifejzoviću, koji je bio četri sekunde sporiji 22:48.5 (117.76 FIS boda). Treće mesto je osvojio domaći takmičar Darko Damjanovski koji je stazu pretrčao za 23:12.7 (131.95 FIS bodova).

Zare-Lazarevski-mavrovo

Od takmičara iz opštine Čajetina najbolji rezultat je imao Đorđe Gubić (26:02.7) iz SK Zmajevac koji je bio petnaesti. Aleksandar Jelić (SK Zlatibor) je bio sedamnaesti (26:42.6), a Darko Smiljanić (28:24.5) je bio dvadesetdrugi.

Od ostalih takmičara iz Srbije Mirsad Pejčinović je bio deveti (25:10.3 ), Džejlan Papić četrnaesti (25:51.5), a Muhamed Gorčić je bio trideseti (32:31.8).

U ženskoj konkurenciji, u trci na 5 km prvo mesto je osvojila domaća takmičarka Rosana Kiroska koja je stazu od 5 km prešla za 13:32.0. Drugo i treće mesto su osvojile takmičarke iz Bosne i Hercegovine.Sanja Kusmuk je bila druga (14:50.0), a Maja Mumović (15:08.4) treća.

Što se tiče takmičarki iz Srbije najbolji plasman je imala Inesa Zekić koja je bila šesta (16:16.0). Maida Drndić je bila deseta, a Džejlana Hasimović je zauzela jedanaesto mesto, dok je Sabiha Gorčić bila dvanaesta, a Mina Ilić nije trku završila zbog povrede.

Sutra su na programu još dve trke, a današnji rezultati obećavaju dobar uspeh.

Kompletne rezultate trke u ženskoj konkurenciji možete videti ovde, a muške ovde.