Događaji Manifestacije Sport Tenis Turizam Video

Zlatibor Open 2015 – dupla kruna za Petrovića

Juče je na terenima Zlatibor Springs završen peti fjučers turnir Zlatibor Open 2015. U finalu su snage odmerili Danilo Petrović (prvi nosilac turinira) i Nico Matić (četvrti nosilac).

zlatibor-open15-10

Petrović je u meč ušao sa dosta samopouzdanja jer je dan pre već slavio u dublu. On je osvojio prvi gem, ali je njegov protivnik uspeo da izjednači. Do drugog gema prvi stiže Petrović posle 20 minuta igre. Matić je igrao dosta nervozno, sa puno grešaka što Petrović koristi i dolazi do vođstva u setovima od 1:0 za manje od 40 minuta igre.

zlatibor-open15-11

U drugom setu slična situacija. Na početku se vodila žestoka borba, ali je Petrović u 15 minutu drugog seta vodio sa 2:1 a zatim je povećao vođstvo na 3:1. Matić je uspeo da osvoji sledeći gem, ali Petrović je nastavio u visokom ritmu, za 4:2, 5:2 i konačnih 6:2.

Ovogodišnji turnir je privukao veliki broj stranih igrača što je pokazatelj da Zlatibor postaje interesantan za teniske profesionalce.