Događaji Fudbal Sport Video

Zlatibor startovao pobedom u Srpskoj ligi

Zlatibor je u subotu 13.avgusta u utakmici prvog kola Srpske lige Zapad savladao goste iz Užica, ekipu FK Jedinstvo Putevi

Utakmica se igrala pred više od osam stotina  navijača po lepom i sunčanom vremenu u pravom sportskom ambijentu na kome bi Zlatiborcima pozavideli i znatno veći klubovi u Srbiji.

jedinstvoputevi-zlatibor130816-1

Trener Zlatibora Mudrinić se odlučio da starteri na ovoj utakmici budu: Golubović, Jezdimirović, Mršević, Anđelković, Bradonjić (kapiten), Jašić, Arsić, Avdić, Božović, Đakovac i Hamzić. Na klupi su ostali Ćirović, Željko Kostadinović, Milosavljević, Lazović, Mijaliović, Marko Kostadinović i Dejan Filipović.

Gosti iz Užica su zaigrali u sastavu Kovačević, Purić, Glišović, Mušikić, Žilović, Cvijović, Savić, Janković (kapiten), Miljković i Soldatović. Trener Đukić je na klupi imao na raspolaganju još Vukašinovića, Petrovića, Glišića, Vukomanovića, Grbovića, Martinovića i Stanića.

jedinstvoputevi-zlatibor130816-5

Meč je sudio Mladen Jakovljević (glavni sudija) iz Ljiga kome su pomagali Milorad Jovanović (prvi pomoćnik) takođe iz Ljiga, Marko Stojković (drugi pomoćnik) iz Požege i Nikola Stojanović (četvrti sudija) iz Kraljeva. Fudbalski savez regiona zapadne Srbije je predstavljao delegat Milan Martinović iz Ivanjice.

Ekipa Zlatibora je krenula ofanzivno od prvog minuta. Božović je imao priliku u 6 minutu. On je pokušao glavom ali je lopta otišla pored gola. Gosti su pokušali u devetom minutu, kada je Soldatović šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je odbrana Zlatibora izblokirala njegov šut. Isti igrač je pokušao i u 21 minutu iz prekida ali je golman Golubović bio siguran.

jedinstvoputevi-zlatibor130816-3

Zlatiborci su uzvratili u 23 minutu, kada se Božović probio po desnoj strani kombinujući sa Arsićem. Božović je pao posle kontakta sa Purićem. Domaći navijači su tražili penal, ali se sudija Jakovljević nije oglasio a lopta je završila van terena.

Posle kornera sa desne strane Avdić je pokušao da dovede Zlatibor u vođstvo ali je odbrana loptu izbacila van terena. Već u sledećem minutu posle kornera sa leve strane Bradonjić koristi slabu reakciju i šutira na gol jedinstva, ali golman Kovačević dobro reaguje. Odbijenu loptu na ivici kaznenog prostora prihvata Mršević i silovito šutira ali preko gola. U 26 minutu malo je falilo da Avdić iskoristi grešku gostiju. Golman Kovačević je ispucao loptu a na sredini terena jedan od igrača Zlatibora je loptu glavom vratio na polovinu Jedinstva. Avdić je napravio pritisak a odbrana Jedinstva loptu izbacuje van terena.

Kako se prvo poluvreme bližilo kraju, napadi Zlatibora su bili sve ozbiljniji. Prvo je u 30 minuta pokušao Božović, pa pet minuta kasnije Avdić a zatim u 39 minutu i Arsić. Minut kasnije Đakovac je odlično šutirao ali je golaman Kovačević dobro intervenisao.

U drugom poluvremenu Zlatibor je nastavio sa napadima. Đakovac je u 49 minutu pokušao glavom, a dva minuta kasnije Arsićev šut je izblokiran.

jedinstvoputevi-zlatibor130816-2

Gosti su uzvratili u 53 minutu, kada je Soldatović šutirao sa ivice kaznenog prostora preko gola. Minut kasnije Đakovac je pokušao iz daljine ali golman Kovačević dobro reaguje.

Igrao se 55 minut kada su gosti izvršili prvu izmenu u igru je ušao Martinović koji je zamenio Miljkovića. Pet minuta kasnije Đakovac je izveo korner sa leve strane. On je šutirao direktno na gol Kovačevića koji loptu izbija van kaznenog prostora. Loptu je opet prihvatio Đakovac i ponovo ubacio u kazneni prostor. Hamzić je bio najbolji u skoku, ali je lopta prošla pored stative.

Trener Jedinstva je u 64 minutu izvršio i drugu izmenu Soldatovića je zamenio Vukomanović. U sledećem minutu su Avdić i Đakovac pokušali da dovedu Zlatibor u vođstvo ali je odbrana Jedinstva dobro reagovala i loptu izbacila van terena. Zatim je Mudrinić izvršio prvu izmenu. U igru je ušao Željko Kostadinović umesto Jezdimirovića. U 74 minutu Arsić je pokušao glavom, ali je lopta prošla pored gola.

U 78 minutu Mudrinić vrši drugu izmenu u igru ulazi Marko Kostadinović umesto Arsića. A već u sledećem minutu Avdić dovodi Zlatibor u vođstvo od 1:0. On je uspeo da preseče dodavanja odbrambenih igrača Jedinstva i zatim napravi solo prodor i sa ivice kaznenog prostora šutira u gornji levo ugao gola.

jedinstvoputevi-zlatibor130816-4

Treća izmena Jedinstva je izvršena u 82 minutu kada je Mušikića u igri zamenio Stanić, dok je u redovima Zlatibora u igru ušao Mijailović koji je zamenio strelca jedinog gola Avdića.

Igrao se 86 minut kada je Božović pokušao glavom, ali je lopta prošla pored stative. Do kraja utakmice nije bilo više šansi.

Posle utakmice trener Zlatibora Vladimir Mudrinić je izjavio da je ovo bila teška utakmica, ali da je ekipa osvojila važna tri boda. On je čestitao svojim igračima na pobedi i trudu.

Sledeće subote Zlatibor igra protiv ekipe Loznice.

Što se tiče ostalih utakmica 1.kola pobede su pored Zlatibora zabeležile i ekipe Mihajlovac 1934, Šapine, Smederevo 1924 i Budućnost Krušik, dok su Sloga, Jošanica, Mokra Gora, Železničar, Polet i Radnički 1923 igrali nerešeno.