Fudbal Novosti Sport Sport+

Izvučeni parovi Lige Evrope

U prvoj fazi će se takmičiti 76 ekipa, koje su raspoređene u sedam grupa, četiri po 10 ekipa i tri po 12 ekipa.

ligaevrope2

Vojvodina će odmeriti snage sa škotskom ekipom Hibernian. Ova ekipa je četiri puta osvajala škotsku prvu ligu, dva puta kup i kao tri put škotski liga kup.

Crvena zvezda u drugom kolu čeka boljeg iz utakmice ÍBV (ISL) i HB Tórshavn (FRO). Ekipa IBV sa Islanda je do sada osvojila tri prvenstvene titule i četiri kupa. Drugi potencijalni protivnik HB Tórshavn dolazi sa Farskih ostrva, a osnovan je 1904.godine i do sada je osvojio 21 prevenstvenu titulu kao 26 kupova dva super kupa kao i atlantski kup. Na međunarodnoj sceni klub je odigrao 36 utakmica, od čega je dobio četiri utakmice, u osam je igrao nerešeno dok je 24 puta poražen.

FK Rudar iz Pljevalja koji se priprema na Zlatiboru je dobio za protivnika klub iz Jermenije FC Mika koji je osnovan 1985.godine pod imenom Olimpija. Do sada su bili osvojili šest kupova, i dva super kupa Jermenije.

Ostali parovi prvog kola UEFA Lige Evrope su:

 

Víkingur (FRO) v FC Inter Turku (FIN)
VMFD Žalgiris (LTU) v Saint Patrick’s Athletic FC (IRL)
AUK Broughton FC (WAL) v FK Ventspils (LVA)
JK Trans Narva (EST) v Gefle IF (SWE)
KR (ISL) v Glentoran FC (NIR)

FC Chikhura Sachkhere (GEO) v FC Vaduz (LIE)
FC Milsami Orhei (MDA) v F91 Dudelange (LUX)
FK Metalurg Skopje (MKD) v Qarabağ FK (AZE)
FK Mladost Podgorica (MNE) v Videoton FC (HUN)
FC Flora Tallinn (EST) v FK Kukësi (ALB)

FK Teteks (MKD) v FC Pyunik (ARM)
KS Teuta (ALB) v FC Dacia Chişinău (MDA)
A.C. Libertas (SMR) v FK Sarajevo (BIH)
Sliema Wanderers FC (MLT) v FC Khazar Lankaran (AZE)
PFC Levski Sofia (BUL) v FC Irtysh Pavlodar (KAZ)

Hibernians FC (MLT) v FK Vojvodina (SRB)
FC Astana (KAZ) v N3* (BUL)
UE Santa Coloma (AND) v HŠK Zrinjski Mostar (BIH)
NK Domžale (SVN) v FC Astra Ploieşti (ROU)
FK Rudar Pljevlja (MNE) v FC Mika (ARM)

FC Santa Coloma (AND) v Breidablik (ISL)
Drogheda United FC (IRL) v Malmö FF (SWE)
IFK Mariehamn (FIN) v FC İnter Bakı (AZE)
ÍF Fuglafjørdur (FRO) v Linfield FC (NIR)
Prestatyn Town FC (WAL) v SK Liepājas Metalurgs (LVA)

NK Celje (SVN) v Tromsø IL (NOR)
FC Tiraspol (MDA) v Skonto FC (LVA)
Crusaders FC (NIR) v Rosenborg BK (NOR)
ÍBV (ISL) v HB Tórshavn (FRO)
AS Jeunesse Esch (LUX) v TPS Turku (FIN)

Bala Town FC (WAL) v FC Levadia Tallinn (EST)
FK Kruoja (LTU) v FC Dinamo Minsk (BLR)
SP La Fiorita (SMR) v Valletta FC (MLT)
KF Laçi (ALB) v FC Differdange 03 (LUX)
FC Gandzasar Kapan (ARM) v FC Aktobe (KAZ)

FK Čelik Nikšić (MNE) v Budapest Honvéd FC (HUN)
FC Torpedo Kutaisi (GEO) v MŠK Žilina (SVK)
FK Turnovo (MKD) v FK Sūduva (LTU)

Utakmice prvog kola će se igrati 4.jula a revanš mečevi 11.jula.

Što se tiče drugog kola situacija je sledeća

BK Häcken (SWE) v AC Sparta Praha (CZE)
AC Libertas (SMR) / FK Sarajevo (BIH) v FC Flora Tallinn (EST) / FK Kukësi (ALB)
FC Thun (SUI) v FC Chikhura Sachkhere (GEO) / FC Vaduz (LIE)
Xanthi FC (GRE) v ÍF Fuglafjørdur (FRO) / Linfield FC (NIR)
IL Hødd (NOR) v FC Gandzasar Kapan (ARM) / FC Aktobe (KAZ)
FC Dila Gori (GEO) v Aalborg BK (DEN)
Maccabi Haifa FC (ISR) v Sliema Wanderers FC (MLT) / FC Khazar Lankaran (AZE)
HNK Hajduk Split (CRO) v FK Turnovo (MKD) / FK Sūduva (LTU)
AUK Broughton FC (WAL) / FK Ventspils (LVA) v AS Jeunesse Esch (LUX) / TPS Turku (FIN)
NK Domžale (SVN) / FC Astra Ploieşti (ROU) v AC Omonia (CYP)
FC Tiraspol (MDA) / Skonto FC (LVA) v FC Slovan Liberec (CZE)
CS Pandurii Târgu Jiu (ROU) v Bala Town FC (WAL) / FC Levadia Tallinn (EST)
WKS Śląsk Wrocław (POL) v FK Rudar Pljevlja (MNE) / FC Mika (ARM)
Drogheda United FC (IRL) / Malmö FF (SWE) v Hibernian FC (SCO)
FC Jagodina (SRB) v FC Rubin Kazan (RUS)
Strømsgodset IF (NOR) v Debreceni VSC (HUN)
FC Petrolul Ploieşti (ROU) v Víkingur (FRO) / FC Inter Turku (FIN)
HNK Rijeka (CRO) v Prestatyn Town FC (WAL) / SK Liepājas Metalurgs (LVA)
VMFD Žalgiris (LTU) / Saint Patrick’s Athletic FC (IRL) v FK Teteks (MKD) / FC Pyunik (ARM)
PFC Beroe Stara Zagora (BUL) v Hapoel Tel-Aviv FC (ISR)
FC Honka Espoo (FIN) v KKS Lech Poznań (POL)
FK Crvena zvezda (SRB) v ÍBV (ISL) / HB Tórshavn (FRO)
FC Shakhtyor Soligorsk (BLR) v FC Milsami Orhei (MDA) / F91 Dudelange (LUX)
Hibernians FC (MLT) / FK Vojvodina (SRB) v FK Čelik Nikšić (MNE) / Budapest Honvéd FC (HUN)
NK Olimpija Ljubljana (SVN) v FC Torpedo Kutaisi (GEO) / MŠK Žilina (SVK)
IFK Mariehamn (FIN) / FC İnter Bakı (AZE) v NK Celje (SVN) / Tromsø IL (NOR)
FC Chornomorets Odesa (UKR) v KS Teuta (ALB) / FC Dacia Chişinău (MDA)
IFK Göteborg (SWE) v FK AS Trenčín (SVK)
FK Kruoja (LTU) / FC Dinamo Minsk (BLR) v NK Lokomotiva Zagreb (CRO)
KR (ISL) / Glentoran FC (NIR) v R. Standard de Liège (BEL)
UE Santa Coloma (AND) / HŠK Zrinjski Mostar (BIH) v FC Astana (KAZ) / N3* (BUL)
FK Metalurg Skopje (MKD) / Qarabağ FK (AZE) v GKS Piast Gliwice (POL)
Crusaders FC (NIR) / Rosenborg BK (NOR) v Saint Johnstone FC (SCO)
Trabzonspor AŞ (TUR) v Derry City FC (IRL)
SP La Fiorita (SMR) / Valletta FC (MLT) v FC Minsk (BLR)
FK Senica (SVK) v FK Mladost Podgorica (MNE) / Videoton FC (HUN)
Anorthosis Famagusta FC (CYP) v JK Trans Narva (EST) / Gefle IF (SWE)
SK Sturm Graz (AUT) v FC Santa Coloma (AND) / Breidablik (ISL)
PFC Levski Sofia (BUL) / FC Irtysh Pavlodar (KAZ) v NK Široki Brijeg (BIH)
KF Laçi (ALB) / FC Differdange 03 (LUX) v FC Utrecht (NED)

About the author

Administrator

Dodajte komentar

Click here to post a comment

Kategorije

Reklama

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
%d bloggers like this: