Najave Novosti Obrazovanje Plivanje

Republičko takmičenje u plivanju za učenike osnovnih i srednjih škola

29.11.2012.godine, Zlatibor

Sutra će se na bazenima ”Milan Gale Muškatirović” u Beogradu održati republičko takmičenje u plivanju za učenike osnovnih i srednjih škola na koje se kvalifikovalo 974 učenika iz cele Srbije. Takmičenje će svečanom otvoriti Ministar za omladinu i sport prof dr Alisa Marić.

Četiri učenika osnovne škole Dimitrije Tucović iz Čajetine će uzeti učešće na takmičenju i to Anđić Mihajlo (nije izvesno da će nastupiti zbog povrede ruke), Božović Vukman, Knežević Bojana i Vukajlović Srđana. Đake će na takmičenje predvoditi profesor Vuĉićević Vladimir.

Mihajlo Anđić je trebalo da pliva u trci na 50 m slobodnim stilom, u istoj discplini ali u ženskoj konkurenciji će nastupiti Bojana Knežević i Srđana Vukajlović , dok će se Vukman Božović takmičiti u trci na 50 metara delfin.

Vukajlović Srđana će nastupiti u 5 grupi od 13 sa sledećim takmičarkama:

1. PATARCIC Edina, 2002 Secenji Istvan – Subotica 43.68
2. CUCIC Natalija, 2002 Zarko Zrenjanin – Kikinda 42.62
3. LICIN Lena, 2002 Svetozar Miletic -Vrbas 41.82
4. LAZAREVIC Dunja, 1998 OS.Despot Stefan Lazarevic – Bab 41.41
5. VUKAJLOVIC Srdjana, 2000 Dimitrije Tucovic – Cajetina 41.70
6. BALABAN Saska, 2002 Jovan Popovic – Kikinda 42.17
7. JANKOVIC Marija, 2002 Nada Popovic – Krusevac 43.32
8. POPOVIC Dunja, 2003 Dusan Jerkovic – Uzice 43.97

Knežević Bojana će nastupiti u 7 grupi od 13 (takmičenje počinje u 11:20)

1. TAPALAGA Marina, 2002 Jovan Jovanovic Zmaj – Pancevo 38.31
2. KNEZEVIC Bojana, 2001 Dimitrije Tucovic – Cajetina 38.03
3. NIKOLOVSKA Dajana, 1998 Sonja Marinkovic – Subotica 37.77
4. PETKOVIC Milica, 1998 Josif Kostic – Leskovac 37.37
5. STOJKOV Sofija, 2000 Zarko Zrenjanin – Zrenjanin 37.55
6. JOVIC Irena, 2000 OS.Vozd Karadjordje – Leskovac 37.87
7. DER, Teodora, 2003 Sonja Marinkovic – Subotica 38.09
8. VELJIC Anja, 2003 OS.Radoje Domanovic 38.32

Kompletnu stratnu listu u ženskoj konkurenciji u trci na 50 metara slobodnim stilom možete pogledati ovde.
Planirano je da Mihajlo Anđić nastupi u 4 grupi od 13 (takmičenje počinje u 11 časova), kompletnu startnu listu pogledajte ovde.

1 ANDJIC Mihajlo, 2003 Dimitrije Tucovic – Cajetina 37.55
2 GRKOVIC Slobodan, 1998 Petar Kocic – Indjija 37.53
3 VUKAZIC Mihajlo, 2002 OS. 20. Oktobar – Novi Beograd 37.49
4 RADJENOVIC Aleksa, 2002 Dositej Obradovic – Sombor 37.22
5 MILENKOVIC Nikola, 2002 Trajko Stamenkovic – Leskovac 37.41
6 RISTIC Veljko, 2002 S.Sava – Nis 37.50
7 NIKOLIC Strahinja, 2000 OS.Moma Stanojlovic – Kragujevac 37.53
8 SAPUN Stefan, 2002 Jovan Popovic – Sremska Mitrov 37.59

Božović Vukman će nastupiti u 3 grupi od 11 u trci na 50 metara delfin zajedno sa sledećim takmičarima:

1 BOZOVIC, Vukman 2000, Dimitrije Tucovic -Cajetina 48.17
2 POZNANOVIC Martin, 2001, Dusan Jerkovic – Uzice 47.92
3 PETROVIC, Milos, 2002, Jovan Jovanovic Zmaj – Pancevo 47.08
4 VLAISAVLJEVIC Marko, 2002, 2.Oktobar – Zrenjanin 45.82
5 JOVANOVIC Stefan, 1998, OŠ 3.Oktobar – Bor 45.90
6 DIMITRIJEVIC Viktor, 2002, Josif Kostic – Leskovac 47.82
7 SAVIC Srdjan, 2000, Jovan Jovanovic Zmaj- Sremska Mitrovica 48.09
8 KIS Ivan, 2000, Petar Petrovic Njegos – Zrenjan 49.15

Đake će na takmičenje predvodi profesor Vuĉićević Vladimir. Satince održavanja takmičenja su sledeće, rasplivavanje za osnovne škole počinje u 10 časova a po disciplinama:

Dečaci, 50m Slobodno/Free – 11:00

Devojčice, 50m Slobodno/Free – 11:20

Dečaci, 50m Leđno/Back – 12:35

Devojčice, 50m Leđno/Back – 12:55

Dečaci, 50m Prsno/Breast – 11:45

Devojčice, 50m Prsno/Breast -12:05

Dečaci, 50m Delfin/Fly – 13:15

Devojčice, 50m Delfin/Fly – 13:30

 Sve startne liste i grupe možete pogledati ovde.

About the author

Administrator

Dodajte komentar

Click here to post a comment

Kategorije

Reklama

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
%d bloggers like this: