Skijanje Sport

Anja Ilić osvojila nove medalje u Grčkoj

Trenutno najbolja srpska smučarka, Anja Ilić je osvojila tri srebrne medalje u juniorskoj konkurenciji u Grčkoj gde je održano FIS takmičenje u roler skijanju.

anja-ilic-grcka16-1

Na programu su bile trke na 6 km (Up Hill), 5 km (distanca) i 1,3 km (sprint) u muškoj i ženskoj kategoriji.

Prvo se trčalo 6 kilometara (Up Hill) gde je Anja Ilić u seniorskoj konkurenciji bila četvrta, a u dok je među juniorkama bila druga. U kvalifikacionoj sprint trci na 1.300 metara Anja Ilić je bila treća, ali je u finalu seniora bila četvrta, dok je u juniorskoj konkurenciji ponovo osvojila drugo mesto.

Treći dan je doneo najviše uzbuđenja, u trci na pet kilometara takmičarke su bile veoma izjednačene. Prvo mesto je osvojila domaća takmičarka Maria Tsakiri, koja je stazu pretrčala za 10:20.7. Drugo mesto je osvojila takmičarka iz Makedonije, Viktorija Todorovska (10:21.6), a treće Maria Danou (10:22.8).

Anja Ilić je u ovoj trci bila četvrta sa vremenom 10:23.9, što je bilo za 3 sekunde sporije od prvoplasirane u seniorskoj konkurenciji. Među juniorkama Anja Ilić je i u ovoj disciplini zauzela drugom mesto.

“Dosta smo trenirali, tako da rezultat nije izostao. Nažalost, falilo je malo sportske sreće za još bolji uspeh,” rekao je predsednik SK Zvezda, Janko Ilić.

U klubu nastavljaju sa treninzima kako bi se forma podigla pred početak nove sezone.