Zlatibor-Sloboda 86-64 (25:12, 26:14, 22:26, 13.12)

Gledalaca 500
Sudije: Grujić, Vlahović, Stojanović

Zlatibor: Tmušić 3, Mukanović 11, Stevović 10, Brašanac, Stanisavljević 2, Jevđić 10, Kojić 7, Vulić 7, Smolović 12, Marić 14, Đurašević 6, Čorbić 4
Sloboda: Diković 4, Mladenović 3, Anđić 2, Božić 5, Radović 3, Milićević, Žunić, Jokić 18, Ilić, Cvetković 19, Kremić, Jovanović 10

U sjajnoj ambijentu i sportskom navijanju košarkaši Zlatibora su ubedljivo savladali ekipu Slobode. Individualni i timski kvalitet Čajetinaca došao je do punog izražaja u prvom poluvremenu koje je završeno u korist domaćina sa 51:26.

kkzlatibor-kksloboda16-1

Zlatibor je u tom periodu igrao raznovrsno, efikasno i jako u odbrani. Odlično su svoje šanse iskoristili Smolović i Čorbić, Mukanović je sigurno vodio ekipu a Stevović se na odličan način predstavio domaćoj publici koja je kao podršku svom klubu u dvoranu dovela i trubački orkestar koji je atmosferu dovodio do usijanja.

U nastavku su Čajetinci sigurno sačuvali visoku prednost, a dvocifreni broj poena ostvarili su Marić, Smolović, Jevđić, Stevović i Mukanović.Trener Radović koristio je svih 12 igrača a u strelce se nije upisao samo Brašanac.

kkzlatibor-kksloboda16-2

Najveći indeks uspešnosti ostvario je Smolović-25. Čak 17 asistencija imali su domaćini (Mukanović i Stanisavljević po 6), a gosti samo 6. Procenat šuta je takođe bio na strani Zlatibora, kao i odnos u skokovima. U Slobodi se u drugom poluvremenu istakao mladi Jokić koji je ubacio 18 poena i dobio veliki aplauz.

U narednom kolu Zlatibor gostuje ekipi Pirota.