Fudbal Sport Video

Bez golova na Švajcariji

U subotu, 12.novembra na stadionu Švajcarija odigrana je utakmica 14. kola Srpske lige “Zapad” u kojoj su snage odmerili FK Zlatibor i FK Jošanica. Pred više od stotinu navijača Zlatibor je odigrao poslednju utakmicu na domaćem terenu u jesenjem delu prvenstva. Utakmicu je sudio Aleksandar Lukić uz pomoć Željka Šolajića (prvi pomoćnik), Ilije Novakovića (drugi pomoćnik) i Nenada Đorđevića (četvrti sudija). FSRZS je predstavljao delegat Sava Stefanović

fkzlatibor-fkjosanica16-1

FK Zlatibor: Lučić, Jašić, Jezdimirović, Milosavljević, Bradonjić, Stanić (kapiten), Arsić, Pavlović, Božović, Đakovac i Lakićević. Rezerve: Golubović, Ž. Kostadinović, Filipović, M. Kostadinović, Lazović, Hamzić i Avdić.
FK Jošanica: Koč (kapiten), Marovac, Arifović, Šarac, Hazirović, Lakota, Župić, Bajramović, Plojović, Mihajlović i Sulejmanović. Rezerve: Nićiforović, Gicić, Aličković, ukić, Džanefendić i M. Avdić.

Zlatibor je pred ovu utakmicu imao imperativ pobede kako bi pred kraj jesenjeg dela prvenstva uspeo da izmakne začelju tabele. Gosti su izveli početni udrac, ali su Zlatiborci prvi stvorili priliku već u trećem minutu kada je Pavlović istrčao pred golmana gostiju. Dva minuta kasnije je pokušao i Božović, ali je golman Koč bio siguran. Pavlović je potom imao dve solidne prilike. Prvo je u šestom minutu pokušao šutirajući iz daljine ali je bio neprecizan, a zatim je u osmom minutu pokušao glavom, ali je lopta završila pored stative.

Gosti su prvu priliku na utakmici imali u 14 minutu kada je Plojović sa oko 20 metara šutirao preko gola Zlatibora. Igrači Jošanice su sredinom prvog poluvremena preuzeli inicijativu. Lakota je pokušao u 23 minutu, ali je njegov šut odbrana Zlatibora izblokirala, a zatim je Plojović dva minuta kasnije šutirao pored stative.

fkzlatibor-fkjosanica16-2

Zlatibor je nastavio sa napadima a u 29 minutu je Pavlović pokušao da iznenadi golmana gostiju šutom sa oko 25 metara ali bezuspešno. Do kraja prvog poluvremena šanse su na strani Zlatibora imali Arsić i Đakovac ali je rezultat ostao 0:0.

U drugom poluvremenu, obe ekipe su zaigrale otvorenije i borbenije tako da je bilo i nešto više prilika, ali su golmani obe ekipe bili  na visini zadatka.

fkzlatibor-fkjosanica16-3

Prvu priliku su imali domaćini već u 46 minutu, kada je Arsić pokušao iskosa sa desne strane. Dva minuta kasnije po istoj strani se probio Jezdimirović, ali je golman Koč uspeo da sačuva svoj gol. U 50 minutu su šanse za gol imali Božović i Pavlović. Prvo je Božović loše reagovao u petercu a loptu je nazad vratio kapiten Stanić. Pavlović je pokušao iz prve ali je njegov šut izblokiran. Šest minuta kasnije i Arsić je pokušao solo prodorom po levoj strani, ali je odbrana Jošanice izblokirala i njegov šut. Igrao se 58 minut kada je Pavlović ponovo imao priliku posle kornera, ali je i njegov šut izblokiran. Đakovac je pokušao u 60 minutu sa distance ali golman Koč sigurno interveniše.

Gosti su do prve prilike došli u 62 minutu, kada je Lakota šutirao preko gola. Zlatiborci su nastavili sa pritiskom i u 66 minutu je pokušao i Milosavljević iz slobodnjaka, ali bez promene rezultata. Igrao se 67 minut kada su gosti pokušali da brzom akcijom prevare odbranu Zlatibora. Golman Koč je ispucao loptu na duboko na polovini Zlatibora gde je utrčao Lakota, ali je golman Lučić prvi stigao do lopte.

Treneri obe ekipe su u drugom poluvremenu izvršili nekoliko izmena. Trener gostiju, Elvir Muratović je već u 45 minutu zamenio Župića, kada je u igru uveo Mehmeda Avdića. Vladimir Mudrinić, trener Zlatibora je u 54 minutu u igru uveo Hamzića umesto Lakićevića, a u 62 minutu u igru je ušao i Marko Kostadinović umesto Božovića. Gosti su drugu izmenu izvršili u 78 minutu kada je Džanenfendić zamenio Sulejmanovića, a u redovima Zlatibora je u 82 minutu u igru ušao Avdić koji je zamenio Bradonjića

fkzlatibor-fkjosanica16-4

Rezervista Kostadinović je već u 69 minutu imao prvu šansu na utakmici kada je posle povratne lopte šutirao pored desne stative.

Igrači Jošanice su sve vreme vrebali svoju priliku da dođu do gola. U 73 minutu Sulejmanović je pokušao sa distance ali je golman Lučić bio na mestu. Najbolju priliku za vođstvo Zlatibor je imao u 77 minutu. Pavlović se probio po sredini terena a zatim je loptu prosledio Kostadinoviću na ivici kaznenog prostora. Kostadinović je sa oko 15 metara prvi put šutirao na gol Jošanice. Odbrana gostiju je njegov šut izblokirala. Odbijena lopta je ponovo došla do Kostadinovića koji ponovo šutira i ponovo odbrana blokira njegov šut. Odbijenu loptu je potom prihvatio Đakovac na ivici kaznenog prostora i silovito šutira, ali golman gostiju loptu prebacuje preko prečke. Isti igrač je imao priliku u 83 minutu ali lopta prolazi pored stative. Poslednju priliku na utakmici je imao Avdić u 87 minutu.

Posle četrnaest kola FK Zlatibor je na dvanaestom mestu na tabeli sa 14 bodova uz skor od šest poraza, pet remija i tri pobede. U poslednjem kolu Zlatibor gostuje u Topoli gde će odmeriti snage sa ekipom Karađorđa.