Fudbal Sport Video

Zlatibor bez poraza devet kola

Posle odigranih deset kola Srpske lige Zapad, FK Zlatibor ima skor od devet utakmica bez poraza. U 10. kolu Zlatibor je savladao i ekipu Šumadije rezultatom 1:0 o tako zadržao prvo mesto na tabeli.

Utakmica se igrala u sredu 11.oktobra na stadionu Švajcarija po lepom i sunčanom vremenu. Meč je sudio Nikola Stojanović uz pomoć Mladena Krasića (prvi pomoćnik), Miljane Nikolić (drugi pomoćnik) i Nikole Đorđevića (četvrti sudija). Fudbalski savez regiona zapadne Srbije je predstavljao delegat Zoran Vujičić.

Zlatibor: Dalibor Divac, Bogdan Miličić, Marko Marjanović, Aleksandar Mitrović, Marko Stanić, Željko Stanić (kapiten), Slobodan Nikačević, Dragan Pavlović, Borko Veselinović, Nikola Mladenović i Vladimir Ćirović. Na klupi su ostali: Jovan Najdanović, Branko Milosavljević, Marko Matić, Nikola Lazović, Ranko Ječmenica, Dušan Cvetković, Stefan Đurić

Šumadija 1903: Aleksa Pešić, Aleksa Todorović, Bojan Andrić, Marko Jovović, Marko Milosavljević, Marko Nedeljković, Filip Aleksić, Petar Đorđević (kapiten), Igor Pantić, Filip Đurović i Nikola Đukić. Na klupi su ostali: Nemanja Jotović, Dušan Aksentijević, Stefan Arsenijević, Dušan Vučićević.

Na početku prvog poluvremena obe ekipe su igrale dosta zatvoreno i bez pravih prilika. Prvu polušansu Zlatibor je imao u 25 minutu kada je Ćirović pokušao glavom ali je lopta otišla preko gola. Dva minuta kasnije Veselinović je loptu ubacio na ivicu peterca ali je Mladenović zakasnio. Gosti su uzvratili u 29 minutu kada je Đorđević bio u prodoru ali je kapiten Zlatibora Stanić dobro intervenisao. Pavlović je u 30 minutu imao dobru šansu ali je golma Pešić bio na mestu.

U drugom poluvremenu Zlatibor je zaigrao dosta agresivnije i otvorenije. Mudrinić je u nastavku u igru uveo Cvetkovića (45) i Đurića (68), dok je za goste zaigrao Aksentijević (72). Prvu priliku u nastavku je već u 49 minutu imao Mladenović a potom Ćirović pokušao dva puta. Pavlović je u 56 minutu oboren u kaznenom prostoru Šumadije. Domaći su zahtevali penal, ali sudija Stojanović nije prekinuo igru. Napade Zlatibora je nastavio Lazović koji je u 57 minutu šutirao pored gola. Sudija Stojanović je u 62 minutu dao igraču gostiju Marku Jovoviću crveni karton zbog nesportskog ponašanja.

Zlatibor je nastavio sa napadima. Miličić je u 64 minutu pokušao iz slobodnjaka ali je odbrana gostiju loptu izbacila van terena. Zatim je Nikačević šutirao sa desne strane u 67 minutu, a u 70 minutu je i Cvetković šutirao sa ivice kaznenog prostora ali je Pešić lako intervenisao. u 71 minutu je Ćirović pokušao sa oko dvadeset metara, ali je lopta otišla preko gola. Igrao se 74 minut kada je Mladenović doveo Zlatibor u vođstvo. On je šutirao sa ivice kaznenog prostora pravo pod prečku gola Šumadije. Isti igrač je četiri minuta kasnije mogao da da i drugi gol za Zlatibor, ali je lopta pogodila spoljnu stranu mreže. Do kraja utakmice šanse za Zlatibor su imali Pavlović u 81 minutu, Ćirović u 84 i Đuričić u 93, dok su gosti jedinu ozbiljnu priliku imali u 92 minutu kada je Aksentijević šutirao iz slobodnjaka.

U nedelju Zlatibor gostije u Užicu gde će odmeriti snage sa ekipom Jedinstva, a uskoro bi trebalo da bude poznato i ko će biti protivnik Zlatibora u osmini finala Kupa Srbije.