fbpx
Događaji Kultura Manifestacije Muzika Turizam

29.novembra 2014 – IV međunarodni festival veterana folkolora

3festival-folklor2013-2

Veterani Zlatibora privode kraju pripreme za IV međunarodni festival veterana folkolora koji će se održati na Zlatiboru 29.novembra u hali Wai Tai. Organizatori su pripremili bogat program a očekuje se dolazak više od 600 folkloraša iz zemlje i inostranstva koji će izvesti 26 koreografija. Ceo program će trajati duže od četiri sata, a publika će moći da uživa u igrama iz Užica, Zlatibora, Leskovca, Srema, Crnorečja, Šumadije,…

4.festival-veterani

Festival će otvoriti ansambl kulturno – umetničkog društva Riznica iz Kraljeva koji će izvesti koreografiju “Igre iz Leskovca”, a domaćini će nastupiti na kraju programa sa koreografijom “Igre iz Zlatiborskog kraja”.

Program počinje u 16:30, a ulaz je slobodan za sve posetioce.

U programu će nastupiti ansambli sledećim redosledom:

  1. KUD RIZNICA (Kraljevo) – Igre iz Leskovca
  2. KUD MILENKO TOPALOVIĆ (Bajina Bašta) – Bela Palanka
  3. CTKU KOSTA ABRAŠEVIĆ (Bačka Palanka) – Vodarke
  4. ISKON VETERANI (Šimanovci) – Igre iz Srema
  5. KUD KOLOVIT (Gradiška) – Igre iz Sarajevskog polja
  6. KUD BORISAV BORA STANKOVIĆ (Karavukovo) – Igre iz Gornje Pčinje
  7. UDRUŽENJE VRNJAČKI VEZ (Vrnjačka banja) – Moravska pletenica
  8. KPSHD VUK KARADŽIĆ (Radovljica) – Igre iz Užičkog kraja
  9. KUD RIZNICA (Kraljevo) – Igre Juga Srbije
  10. KUD DIMITRIJE TUCOVIĆ (Lazarevac) – Bosilegradsko Krajište
  11. GKUD VLADIMIR GAĆINOVIĆ (Bileća) – Igre iz Niša
  12. KUD KOSTOLAC (Kostolac) – Banatski Rumuni
  13. KUD BUDUĆNOST 1984 (Dobanovci) – Igre iz Ponišavlja
  14. KUD ELEKTROPORCLAN (Aranđelovac) – Igre iz Crnorečja
  15. SKPD SVETI SAVA (Kranj) – Igre iz Šumadije
  16. KUD SVETOZAR MARKOVIĆ (Novi Sad) – Slovačke igre
  17. KUD SINĐELIĆ (Svilajnac) – Svadbarski običaji
  18. KUD ABRAŠEVIĆ (Šabac) – Igre iz okoline Niša
  19. KUD KOLONIJA (Kragujevac) – Bosilegradsko Krajište
  20. KUD ABRAŠEVIĆ (Aranđelovac) – Igre iz Šumadije
  21. KUD SEVOJNO (Sevojno) – Glamoč
  22. GKUD RAVANGRAD (Sombor) – Bačke igre
  23. KUD REMISIJANA (Bela Palanka) – Vodarke
  24. KUD SLAVKO MANDIĆ (Laktaši) – Bosilegradsko Krajište
  25. KUD VUK KARADŽIĆ (Loznica) – Bela Palanka
  26. VETERANI ZLATIBORA (Zlatibor) – Igre iz Zlatiborskog kraja

Slika dana