fbpx
Događaji Košarka Sport

Čajetina živi za košarku – pobeda seniora i pionira

Pioniri na korak od kvalitetne lige, a seniori održali čas košarke Čačanima

U odlučujućem susretu za plasman u doigravanje za ulazak u kvalitetnu ligu pioniri Zlatibora savladali su ekipu Plej Ofa sa 71:68 i sa druge pozicije idu u baraž.

Zlatibor-Plej Of 71:68 (15:11,20:10,22:28,14:19)

Dvorana JPKSC –a Čajetina. Gledalaca:200 Sudije: Kovačević i Žunić (Užice)

Zlatibor: N. Bjeličić, Milekić 5, Kutlešić, Joksimović, Stakić 9, Gavović 9, Sapun 16, S. Bjeličić 7, Terzić i Janković 25,
Plej Of: Matić, Komarica 8, Šapić 7, Ćubić 6, Đunisijević 4, Jović, Starčević 2, Nestorović 17, Milošević, Cvetković 10, Đerić i Milović 14

Neki novi klinci, talentovani, uporni i zaljubljeni u narandžastu loptu stasavaju u najkošarkaškijoj varošici u Srbiji. Pioniri Zlatibora pobedili su do sada neporažene vršnjake iz Užica u izuzetno uzbudljivoj i kvalitetnoj utakmici. Navijači Zlatibora, roditelji i drugari na nogama su dočekali kraj ovog neizvesnog meča. Stakić je povezao 4 poena na startu ali je odgovorio visoki Cvetković.

kk-zlatibor140914-logo2

Promašaji za tri poena i izgubljene lopte omogućili su gostima prednost od 9:4. A zatim je usledilo pet vezanih poena Milekića koji su doveli Čajetince do 15:11 na kraju prvog perioda. Janković je izveo majstoriju za 22:14, a sjajni i borbeni Sapun vodio je Zlatibor do prednosti od 33:21. Svi u odlično popunjenoj dvorani pomislili su da je pobednik poznat. Na poluvreme se otišlo sa 35:21, iako je Zlatibor postigao samo jednu trojku.

Stefan Bjeličić je pogodio trojku za 40:22 i slavlje je moglo da počne. Nisu se sa tim složili Užičani i posle tri vezane trojke su se vratili u utakmicu. Na trojke gostiju je odgovorio Gavović , a Užičani su pogodili još jednu i razvila se velika borba.

U poslednjih 10 minuta ušlo se sa vođstvom Zlatibora od 57:49. A onda je počela drama. Ekipa Plej Ofa se približila na 57:53. Sapun i Janković su održavali prednost. Pet minuta do kraja bilo je 63:60. Navijanje je bilo kao na seniorskim utakmicama. Dve trojke Jankovića dovele su Zlatibor do pobede, koju je sjajnom blokadom overio Sapun. Oduševljenje i na parketu i na tribinama! Zlatibor ide u baraž. Pao je i nepobedivi Plej Of. Neki novi Pantovići i Džambići stasavaju u Čajetini.

Trener ove sjajne generacije Strajin Nedović, rekao je: “Pobedili smo fizički jaču, ali ne i kvalitetniju ekipu. Čestitam svojim igračima koji su odigrali jednu fantastičnu utakmicu. Naš plasman u baraž za kvalitetnu ligu je apsolutno zaslužen. Protiv Užica će se najverovatnije igrati jedna utakmica i to u Užicu, ali nadam se da ćemo pobediti.“

Što se tiče seniorske ekipe Zlatibora, ona je juče na domaćem terenu savladala ekipu Železničara sa 101:72. Gosti su samo u prvoj četvrtini bili ravnopravan protivnik a zatim su Zlatiborci pojačali ritam tako da je na poluvremenu rezultat bio 42:35. Domaći su rezultat prelomili u trećoj četvrtini koju su dobili sa 34:22, a posao je završen u poslednjoj četvrtini kada košarkaši Zlatibora ubacuju još 25 poena, za deset više od gostiju. Sledeće nedelje KK Zlatibor igra u gostima protiv ekipe Novog Pazara koja se trenutno nalazi na 10.mestu.