Događaji Manifestacije Sport Sport+ Tenis Turizam Video

Miljan Zekić osvojio Zlatibor Open 2014

Juče je na terenima teniskog kluba Zlatibor Springs završen četvrti Zlatibor Open. U finalu su se nadmetali Miljan Zekić i Danilo Petrović.

zlatibor-open2014-11

Oba igrača su ove godine već osvojila po jedan fjučesers turnir. Petrović je već dva dana ranije osvojio titulu u dublu kada je zajedno sa Ilijom Vučićem slavio u protiv bugarskog dubla.

U prvom setu publika je mogla da vidi izjednačenu igru. Petrović je osvojio prvi gem na svoj servis, Zekić je zatim izjednačio. Petrović je ponovo poveo na 2:1.

zlatibor-open2014-13

U četvrtom gemu Zekić je brzo stigao do prednosti od 40:00, ali je Petrović uspeo da se vrati u igru i da izjednači na 40:40. Oba tenisera su se žestoko borila za svaki poen, ali je četvrti gem ipak dobio Zekić za izjednačenje na 2:2.

U petom gemu Petrović je zaigrao odlično, da bi za par minuta dobio ovaj gem za novo vođstvo od 3:2. U narednom gemu Zekić je ponovo uspeo da izjednači rezultat na 3:3. Petrović je nastavio sa dobrom igrom i dolazi do vođstva od 4:3.

U narednom gemu Zekić je uspeo da izjednači na 4:4. U devetom gemu Zekić je uspeo da kako će se kasnije ispostaviti da prelomi meč. Igrali su se dugi poeni ali je Zekić bio smireniji i dolazi do vođstva od 40:30 i na kraju osvaja ovaj gem.

zlatibor-open2014-12

U desetom gemu Petrović je zaigrao dosta nervozno što je Zekić iskoristio i došao do šestog gema i osvajanje prvog seta.

U drugom setu Zekić je zaigrao još opušetenije i rasterećenije tako da  je uspeo da osvoji prvi a zatim i drugi gem u drugom setu. Petrović je u zaigrao nešto bolje i uspeo da osvoji dva gema, ali je bilo očigledno da Zekić meč drži u rukama. On je posle 30 minuta igre osvojio i drugi set rezultatom 6:2 za pobedu.