Događaji Manifestacije Odbojka Sport Turizam Video

Odbojka na pesku Zlatibor 2015 – I dan

Juče je na Zlatiboru startovao II turnir Prvenstva Srbije u odbojci na pesku u muškoj i ženskoj konkurenciji. Publika je mogla da prati kvalifikacije za glavni turnir, a juče je odigrano više od 30 mečeva. Publika je mogla da uživa u odličnoj igri i dobrim potezima u kvalifikacionim mečevima.

Prvog dana turnira su održani i časovi škole odbojke, kojima je prisustvovalo više desetina devojčica i dečaka.

odbojka15-4

Na početku turnira medijima su se obratili Vladimir Grbić, potpredsednik Odbojkaškog saveza Srbije i Miloje Rajović, predsednik Skupštine opštine Čajetina.

Vladimir Grbić je naglasio da je zajednička ideja opštine Čajetina i Odbojkaškog saveza Srbije da se ovaj turnir iskoristi i kao turistička promocija Zlatibora, kao i da se mališani, uzrasta do 14 godina uključe u besplatnu školicu odbojke, a sve sa ciljem da se odbojka na pesku uvrsti u turističku ponudu ovog kraja.

odbojka15-3

Da je Zlatibor privukao veliku pažnju takmičara, govori i činjenica da se za ovaj turnir, posle Kraljeva prijavio najveći broj ekipa. Vanja Grbić je komentarišući prošlogodišnji turnir rekao da su takmičari pominjali četiri turnira, ali Zlatibor najviše. Najavio je da ni ove godine neće izostati kuvanje lovačkog pasulja, što će biti dobra prilika za bolje upoznavanje i druženje učesnika u turniru.

Predsednik Skupštine opštine Čajetina Miloje Rajović, na početku turnira rekao je da opština Čajetina podržava ideju realizacije turnira u odbojci na pesku na Zlatiboru sa ciljem da se ovaj sport što više popularizuje, kao i da se što veći broj dece uključi u sportske aktivnosti . Narednih godina, ukoliko se ukaže potreba postoji mogućnost za proširenjem terena, kako bi se igrali i turniri međunarodnog karaktera, zaključio je Rajović.

Što se tiče rezultata prvog dana su iodigrani mečevi prva tri kvalifikaciona kola u ženskoj konkurenciji kao i prva dva u muškoj.

odbojka15-6

Seniorke

Rezultati I kola

Manevska Nevena/Tatić Dunja – Stojanović Slavenka/Tošić Anđela 1:0 (25:22)
Gavrilović Suzana/Zečević Teodora – Anđelković Anja/Đurdanović Iva 0:1 (4:25)
Šeša Tina/Batak Mina – Borčić Marija/Dumanjić Katarina 1:0 (25:10)
Radović Maja/Nedeljković Ivana – Kalman Andrea/Kopren Dolores 1:0 (25:13)
Pavlović Marija/Idvorac Sara – Dragomirović Teodora/Nikolić Katarina 0:1 (13:25)
Popović Milica/Filipović Milica – Oluić Tijana/Arsenić Ana 0:1 (15:25)
Surla Bojana/Mandić Dejana – Josić Anđela/Beljanski Milica 0:1 (22:25)
Vukobrat Milica/Gemović Tatjana – Vuković Lara/Lončar Milica 0:1 (25:27)

Rezultati II kola 

Manevska Nevena/Tatić Dunja – Anđelković Anja/Đurdanović Iva 0:1 (8:25)
Šeša Tina/Batak Mina – Radović Maja/Nedeljković Ivana 0:1 (15:25)
Dragomirović Teodora/Nikolić Katarina – Oluić Tijana/Arsenić Ana 0:1 (23:25)
Josić Anđela/Beljanski Milica – Vuković Lara/Lončar Milica 0:1 (15:25)
Tomić Nikolina/Tomić Teodora – Basić Tijana/Drobnjak Irena 0:1 (9:25)
Marčetić Jovana/Kostić Tijana – Savović Nataša/Raičević Katarina 0:1 (17:25)
Milosavljević Ivana/Marić Elena – Mrđan Gorana/Trifunović Teodora 0:1 (10:21)

Rezultati III kola 

Anđelković Anja/Đurdanović Iva – Basić Tijana/Drobnjak Irena 1:2 (15:21, 21:16, 8:15)
Radović Maja/Nedeljković Ivana – Savović Nataša/Raičević Katarina 0:2 (16:21, 23:25)
Oluić Tijana/Arsenić Ana – Matić Milena/Milošević Marija 0:2 (10:21, 14:21)
Vuković Lara/Lončar Milica – Mrđan Gorana/Trifunović Teodora 0:2 (15:21, 17:21)

odbojka15-5

Seniori

Rezultati I kola

Jogunica Juraj/Karić Nikola – Životić Jovan/Šomoši Luka 0:1 (23:25)
Danilov Maksim/Dragović Ivan – Atlagić Miroslav/Bojić Dragan 1:0 (25:0)
Bagarić Marko/Kiril Marshirov – Katić Stefan/Mirić Stefan 0:1 (0:25)
Savatić Zoran/Popović Mladen – Nikolić Branislav/Brković Aleksa 0:1 (19:25)

Rezultati II kola

Frenc Vladimir/Rajković Vukašin – Guteša Luka/Bubulj Ivan 2:0 (21:17, 22:20)
Stojanović Darko/Stojanović Danijel – Švraka Bojan/Šatora Miloš 1:2 (21:10, 14:21, 7:15)
Anđelić Nikola/Plavšić Marko – Životić Jovan/Šomoši Luka 2:0 (24:22, 21:15)
Lozić Ivan/Klašnić Đorđe Danilov – Maksim/Dragović Ivan 2:0 (21:17, 21:15)
Pušonjić Damjan/Surla Saša – Katić Stefan/Mirić Stefan 2:0 (21:16, 21:15)
Antonić Siniša/Ivković Aleksandar – Nikolić Branislav/Brković Aleksa 2:0 (21:12, 21:18)

Danas su na programu mečevi glavnog turnira a raspored možete pogledati ovde.

Dodajte komentar

Click here to post a comment

Slika dana

Rubrike

Arhiva

%d bloggers like this: