Događaji Fudbal Sport Video

Prva pobeda Čajetine u novoj sezoni

Juče je FK Čajetina u okviru drugog kola Zlatiborske okružne lige dočekala na domaćem terenu ekipu FK Železničara. Utakmicu je sudio sudija Amer Solaković iz Brodareva i pomoćnici Enes Kasumović i Milan Abazović. FSRSZ je prestavljao delegat Veroljub Šiljak.

FK Čajetina je zaigrala u sastavu: Ječmenica, Milan Zeković,  Cvetić, Todorić, Lukačev, Rosić, Lazarević (kapiten), Mićić, Luković, Ćaldović i Šunjić. Na klupi za rezervne igrače su ostali Stopić, Ivan Zeković, Dedić, Stanić i Jovanović.

Gosti iz Požege su izaigrali u sledećem sastavu: Drndarević, Marijanović, Markićević, Jovanović, Đurić (kapiten), Uzunović, Radoičić, Popadić, Drndarević, Mladenović i Petković. Na klupi za rezervne igrače su ostali Ljubiša i Miloš Ivanović, kao i Goran Ješić.

cajetina-zeleznicar240814-2

Posle početnog ispitivanja snaga gosti su već u četvrtom minutu šutirali preko gola Ječmenice. No, Šunjić je u 10 minutu  doneo prednost domaćinu. Mićić je prebacio na polovinu gostiju tamo je loptu primio Luković u svom prvom nastupu za Čajetinu. On je loptu uputio u kazneni prostor gde je prihvata Šunjić. Njegov prvi šut je izblokiran ali iz drugog pokušaja Šunjić pogađa gol gostiju za 1:0.

U narednih desetak minuta tempo igre je opao, a gosti su prvu priliku imali u 20 minutu, popadić je pokušao sa leve strane sa ivice kaznenog prostora ali je lopta otišla pored gola. Domaći su uzvratili preko Lazarevića u 28 minutu, ali su igrači Železničara uspeli da se odbrane.

U 29.minutu na ivici kaznenog prostora je oboren Popadić. U gužvi koja je nastupila sudija Solaković je pokazao crveni karton Rosiću zbog nesportskog ponašanja. Gosti su zatim izveli slobodan udarac, ali su Čajetinci udarac izblokirali.

cajetina-zeleznicar240814-1

Domaći su iako sa igračem manje uspeli da se oslobode pritiska gostiju i u 38 minutu Šunjić je ponovo pripretio golu Drndarevića, pa ponovo u 42 minutu, a najbolju šansu je imao u nadoknadi vremena kada se izborio sa dva odbrambena igrača Železničara za šut ali je rezultat ostao isti. Kod gostiju Popadić je u 45 minutu imao šansu za gol.

cajetina-zeleznicar240814-3

U nastavku su gosti krenuli ofanzivno kako bi iskoristili igraša više. Drndarević i Radoičić su imali akciju u 48 minut ali su bili neprecizni. Zatim Drnadrević je ponovo imao šansu za gol u 51 minutu, a Maldenović u 60. Ovo je ujedno bila i najbolja prilika gostiju u drugom poluvremenu. Mladenović je izveo slobodan udarac sa leve strane u visini kaznenog prostora. Lopta je letela direktno pod prečku, ali je Todorić intervenisao glavom. Minut kasnije Mirkićević je imao šansu za gol, ali je šutirao preko gola.

Gosti su u 63 ninutu izvršili izmenu umesto Marijanovića u igru je ušao Ješić. U nastavku su domaći uspeli da krenu nešto ofanzivnije. Cvetić je imao priliku u 69 minutu, a Šunjić je u 73 minutu uspeo da poveća vođstvo Čajetine na 2:0. Todorić je izveo slobodan udaraca na oko 20 metara od svog gola. On je loptu ubacio na polovinu gostiju, gde je Šunjić uspeo da prevari odbranu i da sa ivice kaznenog prostora lobuje golmana Drndarevića.

Gosti su u 78 minutu mogli da smanje vođstvo Čajetine. Železničar je izveo korener, a Popadić je loptu zahvatio glavom, ali je prošla pored gola. Poslednju šansu na utakmici je imao Dedić ali je rezultat ostao nepromenjen.

Trener Čajetine, Darko Vidić je u poslednjih dvadeset minuta izvršio sve tri izmene. U igru je uveo Zekovića umesto Lukačeva (71 minut), umesto Lukovića je zatim ušao Dedić, da bi pet minuta pre kraja Stanić zamenio Šunjića.

Sudija Solaković je pored crvenog podelio i tri žuta kartona i to dva domaćima Lukačev (43) i Luković (55), dok je kod gostiju karton dobio Uzunović u 81 minutu.

Sledeće nedelje Čajetina gostuje u Kaleniću gdse igra se ekipom Jedinstva.