fbpx
Događaji Plivanje Sport Video

XIX Jesenji Čigota kup

U subotu 6.decembra 2014.godine, na bazenu Specijalne bolnice “Čigota”je održan XIX plivački miting “Čigota kup”. Više od 380 plivača iz 13 klubova iz BiH i Srbije se nadmetalo u više plivačkih disciplina.

Plivači PK Čigota su zabeležili solidne rezultate na ovom takmičenju. Osvojeno je 11 medalja i to osam zlatnih, jedna srebrna i dve bronzane.

pk-cigota2014

Najbolje rezultate su pokazali Mihajlo Anđić koji je osvojio zlatne medalje u trkama na 50 metara u prsno i kraul i Predrag Ćitić koji je bio najbolji u trkama na 100 metara u disciplinama kraul i delfin. Zlatne medalje su osvojili i Dimitrij Mijailović u disciplini 50 metra prsno; Tijana Smiljanić u disciplini 100 metara prsno; i Jovana Knežević u disciplini 100 metara kraul.

Jedninu srebrnu medalju je za PK Čigota osvojio Nikola Ilić u disciplini 100 metara leđno. Bojana Knežević je u disciplini 100 metara kraul bila treća, a u istoj disciplini u muškoj konkurenciji bronzu je osvojio Nemanja Mitrović.

Posebno je bila uzbudljiva muška štafeta u disciplini 4 x 50 metara kraul, u kojoj je prvo mesto osvojila ekipa PK Čigota koja je nastupila u sastavu Nemanja Mitrović, Nikola Ilić, Dragan Ilić i Predrag Ćitić.

Što se tiče ženske štafete u istoj disciplini, ekipa PK Čigota je plivala u sastavu Tijana Smiljanić, Bojana Knežević, Pašić Maša i Jovana Knežević. Plivačice PK Čigota su bile prve, ali su zbog prigovora ostale bez medalje.

Kompletne rezultate XIX jesenjeg Čigota kupa možete pogledati na portalu plivanje.info

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.