Događaji Fudbal Sport Video

Zlatar bolji od Čajetine

U nedelju 1.marta na terenu STC Palisad odigrana prijateljska utakmica između ekipa FK Zlatar i FK Čajetina.

Čajetina je zaigrala u sastavu: Kabanica, Radišić, Lukačev, Rosić, Vidoje Luković, Ćaldović, Kostadinović, Božović, Branko Cvetić i Darko Luković. U drugom poluvremenu Darko Vidić, trener Čajetinaca je pružio priliku: Stopiću, Pavloviću, Todoriću, Zekoviću, Staniću, Dediću, Kutlešiću i Šunjiću.

Gosti iz Nove Varoši su zaigrali u sastavu: Lučić, Aničić, Gujančić, Milić, Ćirušić, Grbović Danko, Petrić, Vjetrović, Gordić, Ž Grbović i Šaponjić, dok su u toku meča priliku da zaigraju dobili Đ. Terzić, Martinović, Brzaković, Stojić, R. Šaponjić i Ž. Terzić.

cajetina-zlatar15-1

Posle početnog ispitivanja snaga domaći su prvu pravu priliku imali u 18 minutu ali je golman gostiju uspeo da odbrani šut iz daljine. Četiri minuta kasnije Vidoje Luković je ubacio loptu sa strane u kazneni prostor gostiju. Loptu su prihvatili igrači Čajetine, a Darko Luković je šutirao pored gola. U 26 minutu je su Čajetinci još dva puta šutirali na gol Zlatara, ali bez pogotka.

Igrao se 27 minut kada su gosti iz Nove Varoši poveli. U školski izvedenoj akciji Gordić je loptu primio na levoj strani, krenuo u solo prodor. Odbrana Čajetine je zakasnila, a Gordić šutira u gornji desni ugao gola za vođstvo od 1:0. Gosti su četiri minuta kasnije mogli i da povećaju vođstvo, ali je odbrana Čajetine dobro intervenisala. Do kraja prvog poluvremena igralo se uglavnom na sredini terena, a jak vetar je dosta otežao igru. Domaći su u 39 minutu imali dobru akciju ali nažalost ova akcija nije krunisana pogotkom. Darko Lazović je dva minuta kasnije imao izglednu priliku, ali je golman Zlatara bio brži.  Pred sam kraj poluvremena je pokušao i Vidoje Luković, ali je lopta završila pored gola. Novovarošani su u poslednjem minutu utakmice imali dobru kontru ali su bili slabi u završnici.

U drugom poluvremenu trener domaćih je u igru uveo oprobani tandem Kutlešić i Šunjić. Posle odlične akcije Kutlešić je postigao izjednačujući gol za Čajetinu. Gosti su uzvratili već u 57 minutu preko Martinovića. On se najbolje snašao u kaznenom prostoru posle izvedenog kornera i odbijenu loptu šalje u mrežu Čajetine. Gosti su u 65 minutu ponovo posle kornera bili u gol šansi ali je domaće spasila prečka. Dva minuta kasnije gosti su imali kontranapad, ali golman domaćih brani. Igrao se 77 minut kada su domaći bili blizu izjednačenja, ali je lopta prošla pored stative.

Posle utakmice trener FK Čajetine, Darko Vidić je za zlatibor.tv izjavio da je zadovoljan pruženom igrom imajući u vidu da su igrači imali samo dva treninga. On je posebno pohvalio zalaganje i igru Vidoja Lukovića, Marka Kostadinovića i mladog Sretena Božovića.

Pored toga Vidić je naglasio da je tim značajno ojačnan dolaskom pet igrača. Timu su se priključili mladi igrači Božović, Radišić i Kabanica, kao i iskusni Marko Kostadinović i Ivan Lazović. Pored dolazaka iz tima su otišla dva igrača. Erić će igrati za Sevojno, dok je Gardić potpisao ugovor sa Bežanijom.

darko-vidic

Vidić je optimista pred nastavak prvenstva, a svom timu predviđa dobar plasman u nastavku prvenstva. Po njemu ova ekipa ima potencijal za viši rang, a svakako bi mogla da osvoji drugo mesto u ligi pošto je prednost koju ima FK Budućnost velika. No, ako se obistine najave da bi ove godine dva kluba mogla da idu u viši rang može se dogoditi da Čajetina sledeće sezone zaigra u zoni.

Ono što sve ljubitelje fudbala može da raduje je dobar start škole fudbala, koja je za par meseci rada ima više od 80 polaznika, koji su već zabeležili i nastupe na turnirima.