fbpx
Sport Sport+

12 medalja za karate klub Rujno

Na Prvenstvu regiona, kvalifikacion takmičenju za plasman na Prvenstvo Srbije, ekipa karate kluba Rujno je osvojima 12 medata i to 5 zlatnih, 5 srebrnih i 2 bronzane.

Na Regionalnom prvenstvu su učestvovala 22 kluba sa preko 300 takmičara. “Rujno” je predstavljalo 15 takmičara, ovoga puta pored “stare garde” učešće je imala i mladja ekipa. Mladi karatisti su se nadmetali u kategorijama kate, kate ekipno i kumite. U katama su članovi KK Rujno osvojili dest medalja u pojedinačnim i ekipnim nastupima, dok su dve medalje osvojene u borbama.

Standardno dobre Jovana Aćimović i Anica Radibratović zadržale su prve pozicije u svojim kategorijama. Pored prvoplasirane Aćimović, u stopu su je pratile drugoplasirana Nikolina Todorović i trećeplasirana Teodora Milić.

Po prvi put je nastupila Magdalena Bukvić koja je u jakoj kategoriji posle tri meča uspela da se plasira na prvo mesto. Pored nje prvi nastup je imala i Una Stakić, koja je takodje imala tri meča i zauzela je drugo mesto. Trema je učinila svoje na prvom nastupu pa Manja Radibratovic nije uspela da se domogne pobedničkog postolja, ali je izborila plasman na Prvenstvo Srbije.

U borbama su nastupili Janko Gukić (2008) koji je osvojio prvo mesto i Vuk Milosavljević (2009) osvojivši drugo mesto, svako u svojoj kategoriji.

Za Prvenstvo Srbije su se plasirali i i Manja Radibratović, Nevena Marić, Miloš Novaković i Milovan Bošković.