Fudbal Sport

Čajetina deklasirala Soko

U 16.kolu Zlatiborske okružne lige Čajetina je uspela da savlada ekipu FK Soko na gostovanju u Bajinoj Bašti sa 4:1. Čajetinska ekipa je nastupila u sastavu Jovanović, Lazović (kapiten), Pavlović, Mićić, Savić, Kutlešić, Ječmenica, Todorić, Božović, Dučić i Mihailović, dok su na klupi ostali Marić, Luković, Lukačev, Stanić i Savić.

arhiva

U prvom poluvremenu Čajetina je dobro igrala a posle starta odbrane domaćih u kaznenom prostoru nad Brankom Božovićem sudija je dosudio penal za Čajetinu. Siguran sa bele tačke je bio golman Čajetine, Marko Jovanović. Domaći su zaigrali angažovanije i pred kraj prvog poluvremena su uspeli da izjednače na 1:1.

Čajetinci u 50 minutu vrše dve izmene. Umesto Mićića u igru ulazi Marić, a Dučića menja Luković, a zatim u 58.minutu u igru ulazi i Lukačev umesto iskusnog Mihailovića.

Znatno agresivnija igra je krunisana vođstvom u 80 minutu, kada je Božović asistirao Pavloviću za 2:1. Domaći su nakon primljenog drugog gola posustali a Branko Božović je u poslednjih deset minuta pokazao svoj raskošni talenat. Ovaj igrač je u 81 minutu povećao vođstvo Čajetine na 3:1, a u poslednjem minutu je postigao i svoj drugi gol za konačnih 4:1.

Čajetina je sada na petom mestu na tabeli sa 29 bodova, a sledeće subote na Zlatibor dolazi ekipa Savinca iz Visibabe.