fbpx
Fudbal Sport

Omladinci Zlatibora igrali nerešeno u Tutinu

U Tutinu su 6.oktobra snage odmerili omladinci FK Zlatibora i FK Tutin u okviru 5.kola Druge omladinske “Zapadno moravske” lige. Utakmica se igrala po lepom i sunčanom vremenu na gradskom stadionu u Tutinu. Meč je sudio Nermin Bihorac sa Draganom Čolakovićem (prvi pomoćnik), i Muhamedom Čekovićem (drugi pomoćnik) a FSRZS je predstavljao delegat Enver Redžepović.

Ilustracija

FK Tutin je utakmicu počeo u sastavu: Raid Bećirović, Dželal Preljević, Senad Elesković, Emir Džudžević, Erdan Ajdinović, Ersan Hamidović, Nedim Demirović, Belmin Ajdinović, Sait Omerović, Faris Nikšić, Tarik Preljević, a priliku da nastupe su u toku utakmice dobili i Amer Kijevcanin, Amer Nikšić, Dragan Đošić i Fatih Đekić, dok Amsal Mekić Alim Papić i Dženis Džigal nisu ulazili u igru.

FK Zlatibor je utakmicu počeo u sastavu: Aleksa Ribać, Nemanja Mitrović, Luka Despić, Bajić Lazar, Lazar Radenović, Stefan Škodrić, Aleksandar Njeguš, Danilo Dašić, Branko Nikolić, David OBradović, Jovan Radović, dok su Ratko Šišović, Milisav Ćirović, Mladen Marković, Marko Šalipurović i Milenko Žunić ušli sa klupe.

Domaći su zaigrali otvreno i agresivno, pritiskajući odbranu Zlatibora. Ekipa Tutina je u sedmom minutu došla do vođstva golom Belmina Ajdanovića. Brzo dat gol je ohrabrio domaće koji su nastavili sa ofanzivnom igrom a u 32 minutu Dželal Preljević postiže drugi gol za Tutin i vođstvo od 2:0.

Ekipa Zlatibora je polako podizala tempo i u 44 minutu Danilo Dašić smanjuje vođstvo domaćih na 2:1 što će biti i rezultat prvog poluvremena. U nastavku Vladimir Mudrić vrši dvostruku izmenu i u igru prvo uvodi Šalipurovića i Šišovića a zatim u 60 minutu u igru ulaze Žunić i Mirković. Rezervisti su uneli svežinu u redove Zlatibora a igra je postala dosta ofanzivnija. Igrao se 75 minut kada je Žunić izjednačio na 2:2.

Domaći su posle primljenog gola zaigrali angažovanije i upornost im se isplatila u 88 minutu kada je Sait Omerović pogodio za 3:2. No, Zlatiborci se nisu predavali i u 90 minutu Žunić se po drugi put upisuje u strelce za izjednačenje 3:3. Sudija Bihorac koji je odlično vodio meč potom je označio kraj utakmice. Posle pet odigranih kola omladinci Zlatibora imaju osam bodova i nalaze se na drugom mestu na tabeli posle ekipe FK BIP.

U sledećem kolu Zlatibor kao domaćin dočekuje ekipu Jedinstva – Putevi iz Užica.

Tekst је objavljen u okviru projekta Čajetinski sportski almanah koji je sufinansiran od opštine Čajetina u okviru Medijskog konkursa za 2019.