fbpx
Bioskop Kultura Manifestacije Sport Sport+ Turizam

Program 10.Međunarodnog festivala sportskog filma

U takmičarskom programu X Međunarodnog festivala sportskog filma publika će u tri dana moći da pogleda više od trideset dokumentarnih i igranih filmova sportske tematike u sali Kulturnog centra Zlatibor.

PETAK, 27. AVGUST 2021.

  • 10.00 Faros maraton i njegov otac Vicko Šiljan, Branko Biočić i Bojan Prusac, Hrvatska, dokumentarni, 55’ (plivanje)
  • 11.00 Partizanove bebe 1966, Aleksandar Stanković i Radovan Maksimović, Srbija, dokumentarni, 55’ (fudbal)
  • 12.00 Poslednji Farukov penal, Edin Isanović, i Armin Čolaković, Bosna i Hercegovina, dokumentarni, 42’28“ (fudbal)
  • 12.50 Streljcov, Ilja Učitelj, Rusija, igrani, 97′ (fudbal)
    14.35 Iz zaborava u večnost-general Svetomir Đukić, Dragan Stanić, Srbija, dokumentarni, 28′ (olimpijski pokret)
  • 15.10 Olimpijac sa Begeja, Stojanka Lekić, Srbija, dokumentarni, 57′ (veslanje)
  • 16.15 Šta osećam prema tebi, Raul Kamilo, Dominikanska Republika, igrani, 91′ (paraolimizam, Daunov sindrom)
  • 17.50 Dodela priznanja za životno delo Dinu Rađi i projekcija filma: Rađa, Vojan Koceić, Hrvatska , dokumentarni, 80′ (košarka)
  • 19.30 Žoc, Kića i Maršal sa Morave – legende i mitovi čačanske košarke, Marko Ljubomirović, Srbija, dokumentarni, 37′(košarka)
  • 20.15 Medalje za život: Od Mlave do Temze, Dejan Nikolić, Srbija, dokumentarni, 28′ 24“ (paraolimpizam: bacanje čunja)
  • 20.50 Džoker, Nataša Šević i Vladimir Pajić, Srbija, dokumentarni, 38′
  • 21.30 Šesti igrač, Nataša Šević i Vladimir Pajić, Srbija, dokumentarni, 55′ (košarka)

SUBOTA, 28. AVGUST 2021.

  • 10.00 ŠKL, sport sa hiljadama lica, Toni Cahunek i Vojko Korošec, Slovenija, dokumentarni, 94′ (košarka)
  • 11.40 Ta tužna splitska noć, Milan Stojiljković, Srbija, dokumentarni, 36′ (fudbal )
  • 12.20 Ronaldo-Mesi, najlepši golovi (2002-2020), van konkurencije, dokumentarni, 10′ 41“ (fudbal)
  • 12.35 Nefutbol, autor: Maksim Svešnjikov, Rusija,igrani, 90′ (fudbal)
  • 14.10 Zlatna Milica Mandić, Miljka Ćurčić, Srbija, dokumentarni, 25′ (tekvondo)
  • 14.40 Dejan Savić od zlata, Miljka Ćurčić, Srbija, dokumentarni, 27′ 11“ (vaterpolo)
  • 16.00 KNjAŽEVAC I NOVI PAZAR NA ZLATIBORU Susret domaćina sa delegacijama Knjaževca i Novog Pazara Učestvuju predstavnici opština Knjaževac, Novi Pazar i Čajetina, novinari i građani
    16.40 Novi Pazar – grad koji rađa šampione, Sabahudin Topalbećirević, Bosna i Hercegovina, dokumentarni, 50′ (svi sportovi i društvo)
  • 17.40 Promocija knjige Vladimira Stankovića: „100 nezaboravnih utakmica/godina“ (fudbal)
  • 19.00 No 1-Dragan Pantelić, Vladimir Ristić, Srbija, dokumentarni, 50′ (fudbal)
  • 19.55 Diego Maradona, Asif Kapadija, Velika Britanija, dokumentarni,122′ (fudbal)
  • 22.00 General Đukić, Ognjen Rakčević i Milan Todorović, Srbija, dokumentarni, 55′ (olimpijski pokret)

NEDELJA, 29. AVGUST 2021.

  • 10.00 Dani divova, Dalibor Daničić i Dušan Nestorović, Srbija, dokumentarni, 71′ (ekstremni sport)
  • 11.15 Fahim, mali princ šaha, Pjer Fransoa Martin-Laval, Francuska, igrani, 107′ (šah)
  • 13.10 Luka Budisavljević,šahovski velemajstor, Dragan Stanojević Srbija, dokumentarni, 23’20“ (šah)
  • 13.40 Celi život u igri, Branko Krstić, Nemačka, dokumentarni, 59′ (sportsko novinarstvo) \
  • 14.45 Dosije: Atina 1971, Radovan Maksimović i Aleksandar Stanković, Srbija, dokumentarni, 45’ (fudbal)
  • 15.35 Kako postati kraljica 1, Katarina Sinđelić i Vladimir Kurćubić, Srbija , dokumentarni, 52’16“ (košarka)
  • 16.30 Rađa, Vojan Koceić, Hrvatska ,dokumentarni, 80′ (košarka)
  • 19.00 SVEČANO ZATVARANJE 10. MFSF Dodela festivalskih nagrada najboljim filmskim stvaraocima i priznanja za životno delo Ivanu Gudelju i Dinu Rađi Filmski program Ivanova igra, Tomislav Žaja, Hrvatska, dokumentarni, 52′ (fudbal) Drim tim: 11 + 1, Lazar Ristovski, Srbija, epizoda igrane serije, 45′ (fudbal)

Jul

Kupindo