fbpx
Skijanje Sport

Za vikend FIS Balkan kup na Zlatiboru

Smučarska sezona se nastavlja ovog vikenda kada je na programu FIS Balkan kup na Tić polju u organizaciji SK Zvezda. Planirano je šest trka u dva dana. Prvog dana (petak -22.januar) na programu su trke na 5 i 10 km u ženskoj i muškoj konkurenciji klasičnim stilom, kao i dečje trke na 3 km i 1 km. U subotu su na programu trke u disciplini skejt.

Takmičenje počinje u 9.30, a prvo će startovati trka na 5 km u ženskoj konkurenciji, u 10.00 startuje trka na 10 km u muškoj konkurenciji a u 11 časova startuje trka za mlađe kategorije.

Ovo je treći Kup koji je na programu u poslednjih deset dana. Posle Zvezda kupa smučari su se nadmetali u Sjenici. U muškoj konkurenciji takmičari iz Rumunije su osvojili pet medalja. Paul Pepene je prvog dana osvojio zlato, Petrika Hadži je bio drugi a Mihail Popa treći. Drugog dana Hadži je osvojio prvo mesto, Mihail Popa je bio drugi a Danijel Peškov je bio treći. U ženskoj konkurenciji rumunska smučarka Timea Lorinc je zabeležila još dve pobede. Domaće takmičarke Anja Ilić i Maida Drndić su na obe trke osvojile medalje. Prvog dana Anja Ilić je bila druga a Maida Drndić treća, sledećeg dana Maida je bila druga a Anja treća.