fbpx
Fudbal Sport Video

Čajetina spremna za novu sezonu

Ovog vikenda je startovala Zlatiborska okružna liga u izmenjenom formatu. Ove godine Liga je podeljena u dve grupe sa po devet klubova.

FK Čajetina je u prvom kolu bila slobodna, a trener Vidić je ovu priliku iskoristio za poslednju proveru pred prvi meč u ovoj sezoni. Čajetinci su u subotu 21.avgusta savladali ekipu Omladinca iz Zdravčića rezultatom 3:1.

Utakmica se igrala na stadionu Švajcarija, pod reflektorima što je pozitivno uticalo na igrače obe ekipe. Gosti su prvu priliku imali iz slobodnog udarca u 4 minutu ali je odbrana Čajetine dobro reagovala. Samo minut kasnije Čajetinci su imali odličnu kontru ali je lopta završila pored gola. LČajetina je nastavila sa napadima i pa su usledile i prilike prvo u 9 minutu a zatim i u 17 minutu. Gosti su zatim imali dve zgodne prilike prvo su pokušali u 19 minutu sa distance a zatim i iz slobodnog udarca. Čajetina je do kraja prvog poluvremena bila opasnija ekipa na terenu ali su gosti prvi stigli do vođstva. Igrao se 38 minut, kada je ekipa Omladinca stigla do vođstva. Posle izvedenog kornera, lopta je pogodila jednog od odbrambenih igrača Čajetine promenila je smer i završila u mreži domaćih.

U drugom poluvremenu Čajetina je zaigrala ofanzivnije i već u 57 minutu dolazi do izjednačenja, a samo tri minuta kasnije i do vođstva od 2:1. Konačan rezultat je postavljen u 80. minutu kada je Čajetina povećala vođstvo na 3:1. Ekipa iz Zdravčića je imala nekoliko prilika u drugom poluvremenu. Prvo su pokušali u 51 minutu, a zatim u 69 i 78.

Trener Vidić je posle utakmice bio zadovoljan, ali postoji prostor da igra ekipe bude još bolja.

“Imali smo posed lopte, kontrola igre je bila dobra, ali imali smo i pad koncentracije u poslednjim minutima prvog poluvremena. U drugom poluvremenu smo igrali bolje. Iskoristili smo naše brze bočne igrače i uspeli smo da stignemo do 3:1. Kao i u prvom poluvremenu i u drugom smo imali pad koncentracije na kraju meča kada je protivnik imao par dobrih prilika. Pohvalio bih odličnu igru mladih Ninčića i Savića.”

U prelaznom roku Čajetinu su pojačali Balša Bakić, David Obradović i Stefan Škodrić, dok su ekipu napustili Kutlešić, Erić, Stojanović, Bjeličić i Despić koji će u ovoj sezoni igrati za ekipu Tare iz Kremana.

Pred prvu prvenstvenu utakmicu utakmicu trener Čajetinaca, Darko Vidić ima na raspolaganju 23 igrača i to su: Branko Cvetić, Ivan Lazović, Branko Milosavljević, Mateja Lazović, Branko Božović, Miroslav Ćaldović, Đorđe Dedić, Predrag Rolj, Sreten Božović, Željko Stanić, Marko Kostadinović, Aleksandar Savić, Dejan Filipović, Balša Bakić, Marko Jovanović, Stefan Mihailović, Radovan Ninčić, Branko Radović, Nikola Kokorović, David Obradović, Stefan Škodrić, Aleksandar Tadić i Goran Jovanović.

Utakmica sa Ariljskom rampom u okviru drugog kola Zlatiborske okružne lige grupa 2 se igra na Zlatiboru u nedelju 28.avgusta od 16:30.