fbpx
Fudbal Sport Video

Čajetinci najbolji na Vodicama

Turnir u malom fudbalu “Memorijal – Milan Dosković Doske” je ove godine privukao veliku pažnju kako brojem ekipa tako i dobrim utakmicama. Deset ekipa se nadmetalo za titulu pobednika i nagradu od 150 evra.

U prvoj fazi turnira snage su odmerile ekipe:

Karaleme – Čajetina

Pešić Zlatar Rutoši – Petrohemija

Dobroselica – Drim tim

Tara Kremna – Bolero

Zlatibor – Kafe London

U drugi krug takmičenja su se plasirale ekipe Čajetina, Petrohemija. Drim tim, Tara Kremna i Zlatibor. Žrebom je odlučeno da u narednoj fazi snage odmere Čajetina i Tara Kremna, Petrohemija i Drim tim, dok je Zlatibor ostao slobodan.

Čajetinci su pobedili Taru, dok je Drim tim u penal završnici savladao ekipu Petrohemije, dok je u regularnom delu utakmice bilo 3:3. Potom je ponovo sledilo žrebanje, Drim tim je odmerio snage sa Zlatiborom a Čajetina je ovog puta bila slobodna. Ponovila se prethodna utakmica za Drim tim gde je posle nerešenog rezultata u regularnom delu utakmice usledilo izvođenje penala. Drim tim je imao više hladnokrvnosti, znanja i sreće pa prošao u finale.

Za ekipu Čajetine u finalu su igrali Dragović, Tomić, Lazović, Stojanović, Dedić i Bjeličić, dok su za Drim tim nastupili Ćirović, Jovanović, Gordić, Popović, Bjelić i Janićijević.

Utakmica je bila borbena a igralo se često na ivici prekršaja. Obe ekipe su bile raspoložene tako da je u prvom poluvremenu bilo 3:2 za Čajetinu. U nastavku Drim tim je krenuo ofanzivno i sredinom poluvremena dolazi do izjednačenja. Obe ekipe su želele da utakmicu završe pre penala tako da se igralo otvoreno na gol više. Čajetina nekih četiri minuta pre kraja ponovo dolazi u vođstvo od 4:3 što je bio znak za Drim tim da zaigra otvoreno na sve ili ništa. Čajetinci su iskoristili ovu situaciju kako bi povećali vođstvo na 5:3 što će se ispostaviti i kao konačan rezultat utakmice.

Ostaje da se vidi da li će ekipe Drim tim i Čajetina ostati na okupu i na narednim takmičenjima, pošto je sezona turnira u malom fudbalu počela.

Tekst је objavljen u okviru projekta Čajetinski sportski almanah koji je sufinansiran od opštine Čajetina u okviru Medijskog konkursa za 2019.