fbpx
Fudbal Sport Video

KMF Zlatibor u trećem kolu kupa zapadne Srbije

KMF Zlatibor je odlično startovao u Kupu zapadne Srbije FSRSZ gde je ekipa zabeležila već dve pobede. U prvom kolu je utakmica završena službenim rezultatom 5:0 za KMF Zlatibor pošto je ekipa KMF Wild Boars 2011 iz Kragujevca predala meč. U drugom kolu (7.oktobar) je posle penala KMF Zlatibor savladao ekipu MB Namenska Lučani rezultatom (2:2) 5:4.

Za KMF Zlatibor su na ovoj utakmici igrali Nemanja Kutlešić, Žarko Ljubojević, Željko Kostadinović, Aleksandar Dragović, Veljko Spasenić, Đorđe Šunjić, Dejan Filipović, Milan Zeković, Đorđe Žilović, Darko Marić, Radula Janković, Vladan Škodrić, trener Ratko Nestorović

Za KMF MB Namensa su igrali Darko Todorović, Stefan Ristović, Slobodan Zlatić, Vlatko Urošević, Srećko Čolić, Nenad Marić, Nemanja Milosavljević, Ivan Tomić i Dejan Mitrović.

U prvom poluvremenu je bilo dosta prilika na obe strane, a gosti su poveli u 14 minutu preko Zarića. Dva minuta kasnije Lučanci su imali 2:0 a u strelce se upisao Ristović. No, zlatiborska ekipa predvođena Kutlešićem i Šunjićem se nije predavala. Igrao se dvadeseti minut kada je za Zlatibor dosuđen kazneni udarac posle igranja gostiju rukom. Šunjić je bio siguran sa bele tačke i smanjio je vođstvo Namenske na 2:1.

Utakmica se nastavila i u drugom poluvremenu u visokom tempu, a obe ekipe su imale izgledne šanse. Zlatiborci su do izjednačenja stigli u 39 minutu. Kutlešić je poveo loptu do centra i dodao Šunjiću koji šutira iz prve pravo pod prečku gola gostiju. Ekipa Namenska je pred sam kraj imala odličnu priliku za vođstvo i pobedu. Kutlešić je uleteo i šutirao na gol gostiju, ali je golman Namenske loptu izbija na centar gde je loptu prihvatio Ristović. On je šutirao sa polovine terena ali lopta prolazi pored gola.

U penal završnici Zlatiborci su imali više koncentracije, Šunjić, Kostadinović i Dejan Filipović su bili sigurni sa bele tačke. S druge strane u redovima MB Namenska u strelce su se upisali Ivan Tomić i Nenad Marić dok je Stefan Ristović pogodio stativu. Ostaje da se vidi ko će biti ekipi Zlatibora protivnik u trećem kolu kup takmičenja.

Tekst је objavljen u okviru projekta Čajetinski sportski almanah koji je sufinansiran od opštine Čajetina u okviru Medijskog konkursa za 2019.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.