fbpx
Fudbal Sport Video

Omladinci Zlatibora savladali užičko Jedinstvo

U utakmici 6.kola 2.zapadno-moravske omladinske lige, zlatiborski omladinci su savladali komšije iz Užica rezultatom 2:1. Utakmica se igrala na stadionu Švajcarija 14.oktobra po lepom i sunčanom vremenu.

Meč je sudila trojka u sastavu: Miloš Vitić (glavni sudija), Milan Nedeljković (prvi pomoćnik), Aleksandar Milivojević (drugi pomoćnik), dok je FSRZS predstavljao delegat Esad Ćosović

Zlatibor je utakmicu počeo Aleksa Ribać, Nemanja Mitrović, Luka Despić (kapiten), Marko Šalipurović, Danilo Dašić, Jovan Radović, Stefan škodrić, David Obradović, Aleksandar Njeguš i Damjan Kuzmanović, dok su u toku utakmice šansu dobili Branko Nikolić, Ratko Šišović, Milisav Ćirović, Llazar Pajević, Milanko Žunić, Mladen Marković i Lazar Radenović.

Ekipa Jedinstvo-Putevi je počela u sastavu Stefan Đoković, Petar Milosavljević, Matija Lukić, Igor Rosić, Aleksandar Tupajić, Strahinja Zeković, Đorđe Maksimović, Lazar Gavrilović (kapiten), Branislav Radojičić, Balša Bakić i Luka Selaković. U nastavku su šansu dobili Ivan Goronjić, Matija Marinković, Luka Vesnić i Sreten Cmiljanović, dok su na klupi ostali Đorđe Ječmenica i Uroš Stanišić.

Zlatiborci su od prvog trenutka krenuli ofanzivno i već u petom minutu su imali izglednu priliku kada je stativa spasila goste iz Užica. Igrao se 15 minut kada je Kuzmanović pokušao sa distance ali je golman Đoković tu loptu lako pokupio. Dva minuta kasnije Radović je takođe pokušao sa distance. On je odlično šutirao, ali je ponovo golman gostiju bio na mestu. Zlatibor je nastavio sa pritiskom a Obradović je imao dve prilike sredinom prvog poluvremana da postigne gol ali je odbrana Jedistva bila na mestu. Igrao se 29 minut kada je Radović šutirao iskosa sa leve strane, ali je lopta prošla pored stative.

Gosti su se sredinom prvog poluvremena oslobodili pritiska i zabeležili nekoliko prilika od kojih je najbolja bila u 31 minutu kada je posle centaršuta neko od igrača Jedinstva loptu zahvatio glavom.

U nastavku utakmice, Zlatibor je nastavio sa ofanzivnom igrom i u 50 minutu Radović postiže gol za vođstvo. Gosti su uspeli da se vrate u igru u 67 minutu golom Maksimovića ali je tačku na tri boda za Zlatibor stavio Radović u 86 minutu.

Tekst је objavljen u okviru projekta Čajetinski sportski almanah koji je sufinansiran od opštine Čajetina u okviru Medijskog konkursa za 2019.