Fudbal Sport Video

Polovičan učinak Zlatibora

U pet dana ekipa FK Zlatibora je imala dve teške utakmice u kojima su osvojena tri boda. U subotu je na Zlatiboru gostovala ekipa Inđije, a u sredu je stigla i ekipa Javora. Duel sa Inđijom je bio i utakmica za prvo mesto na tabeli.

Zlatiborci su ušli motivisano i borbeno u ovaj duel a gol Vidića u osmom minutu ekipi Zlatibora je obezbedio tri boda i prvo mesto na tabeli. U sredu je usledio duel sa Javorom. Zlatibor je već u prvom minutu došao do vođstva. Vidić je ponovo bio strelac, ali se tom prilikom i povredio pa je trener Ristanović morao da izvrši i prvu izmenu. Iznuđena izmena je igračima Javora dala vremena da se priberu i u 18 minutu preko Petkovića dolaze do izjednačenja.

Izvor: youtube/printscreen

Na početku drugog poluvremena Zlatibor je igrao izuzetno ofanzivno, ali je ekipa Javora pored prisebnosti imala i dosta sreće. U nastavku obe ekipe su imale svoje prilike, a gosti su do vođstva stigli u 78 minutu golom Cvetkovića iz penala. Igrači Zlatibora su se u 86 minutu našli u sličnoj situaciji, ali je sudija ovom prilikom odlučio da se ne radi o faulu već o simuliranju i Ćiroviću prvo daje žuti a zatim i crveni karton zbog prigovora.

U poslednjim minutima utakmice Zlatibor je mogao do izjednačenja ali je golman Javora Đogatović odlično reagovao.

Posle 14 kola Zlatibor i Javor imaju po 31 bod i dele drugo mesto dok je Inđija uspela da se ponovo vrati na lidersku poziciju pošto je sa 3:0 savladala Slobodu iz Užica.

U petnaestom kolu Zlatibor putuje u Gornji Milanovac gde će odmeriti snage sa Metalcem, dok će Inđija igra sa ekipm Javora u Ivanjici.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.