fbpx
Fudbal Sport Video

Zlatbor i Javor igrali nerešeno

Na stadionu Švajcarija u nedelju 24.novembra je odigrana utakmica 17.kola Zapadno – moravske pionirske lige u kojoj su snage odmerili pioniri Zlatibora i Javora. Utakmicu je sudio Bojan Marković (glavni sudija), Obren Tomonjić (prvi pomoćnik), Branko Marković (drugi pomoćnik), dok je FSRZS predstavljao delegat Branislav Zlatić. Utakmica se igrala po lepom i sunčanom vremenu pred oko 50 navijača.

FK Zlatibor: Baćković, Babić, Mladenović, Brković, Bralović, Vukomanović, Radović, Joksimović, Radišić (kapiten), Jeremić i Gordić, dok su u drugom poluvremenu priliku dobili Marjanović, Glišović i Sekulić.

FK Javor-Matis: Popović, Vasilijević, Jekić, Aleksić, Bojović, Stojković, Radonjić, Kokotović, Lišanin, Borović (kapiten) i Stanković dok je u drugom poluvremenu priliku dobio Vratonjić.

Za goste utakmica je počela odlično. Igrao se šesti minut kada je Stanković, odlično loptu prihvatio u kaznenom prostoru i doveo gostujuću ekipu i vođstvo. Brzo primljeni gol je usporio Zlatiborce koji su zaigrali opreznije. Domaći su priliku za izjednačenje imali u 7 minutu, ali Mladenović nije uspeo dobro da zahvati loptu glavom. Sledeću šansu za Zlatibor je imao Radović u 15 minutu ali je golman Popović istrčao na vreme. Minut kasnije Jeremić je uspeo da prevari odbranu Javora i da sam istrči pred golmana, ali Bojović odlično startovao i loptu izbija u kazneni prostor gde je prihvata Gordić. Napadač Zlatibora je dobro šutirao ali je Popović ponovo bio siguran.

Gosti su prvu šansu posle datog gola imali u 18 minutu kada je Borović šutirao sa ivice kaznenog prostora pravo u ruke golmana Baćkovića. Na sličan način je Borović pokušao i deset minuta kasnije ali je ponovo Baćković bio siguran. Zatim je priliku imao i Stanović u 33 minutu posle dosta dodavanja na levom krilu. Najbolju priliku za domaće je imao Jeremić u 34 minutu. On je pokušao glavom ali je lopta prošla pored stative. Do kraja prvog poluvremena samo su gosti imali zgodnu priliku u 36 minutu kada je Radonjić posle solo prodora proigrao Lišanina. Igrač Javora je pokušao sa ivice kaznenog prostora ali Baćković brani.

U drugom poluvremenu Zlatibor je zaigrao dosta ofanzivnije. Minut nakon početka poluvremena Radišić je imao odličan solo prodor po desnoj strani. Golman Popović je uspeo loptu da odbije. Gordić je prihvatio odbijenu loptu u kaznenom prostoru i šutirao, ali je lopta otišla preko gola.

Četiri minuta kasnije Zlatibor je ponovo imao šansu za gol. Stefan Babić se probio po levoj strani u kazneni prostor, a Bojović ga obara s leđa. Sudija Marković odmah pokazuje na belu tačku. Radišić je izveo jedanesterac, ali golman Popović odbija loptu, koja se ponovo vraća do igrača Zlatibora koji drugi put loptu smešta u mrežu i dovodi svoj tim do izjednačenja. Gosti su imali šansu u 50 minutu preko Kokotovića a šest minuta kasnije i Borović, dok je u redovima Zlatibora priliku imao Gordić.

Igrao se 61 minut kada je Gordić proigrao Radišića koji ulazi u kazneni prostor i pogađa za 2:1. No, radost domaćih nije potrajala pošto je linijski sudija pokazao da se Radišić nalazio u ofsajdu. Domaći su protestvovali, a navijači su na poništavanje burno reagovali. Na društvenim mrežama se razvila živa polemika o ovoj sitaciji a mišljenja su podeljena, za neke je ofsajd bio očigledan dok drugi veruju da je sudija pogrešio.

Posle ove situacije bilo je teško nastaviti utakmicu hladne glave, pa je poslednjih dvadesetak minuta utakmice obilovalo falovima, čestim raspravama i nepotrebnim grubostima. U redovima Zlatibora su do kraja utakmice prilike za gol imali Radišić u 68 minutu, Jeremić u 78, dok su u redovima gostiju prilike imali Borović, Radonjić i Kokotović. Treba pohvaliti golmana domaćih Marjanovića koji je u poslednjih desetak minuta imao nekoliko dobrih intervencija.

Posle sedamest odigranih kola ekipa Zlatibora je treća sa 39 bodova iza ekipa Gaučosa (40) i Požege (47). U sledećem kolu ekipa Zlatibora gostuje u Užicu ekipi Jedinstva.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.