Fudbal Sport Video

Zlatibor bolji od Čajetine

Pobedom u polufinalu Kupa OFS Užice, Zlatibor je nastavio pobednonosni niz savladavši sa 3:1 ekipu Čajetine. Utakmica se igrala po lepom i sunčanom vremenu pred oko pedesetak navijača.

Zlatibor: Dalibor Divac, Nikola Stanić, Branko Milosavljević (kapiten), Marko Stanić, Nikola Lazović, Slobodan Nikačević, Dušan Cvetković, Borko Veselinović, Stefan Đurić, Marko Matić i Stefan Đonović. Klupa: Uglješa Kuka, Aleksandar Njeguš, Aleksandar Savić, Ranko ječnenica, Vladimir Stanimirović i Ognjen Petrović.

Čajetina: Milojko Lojanica, Momčilo Mihailović, Ivan Lazović (kapiten), Slobodan Todorić, Miroslav Ćaldović, Vidoje Luković, Nemanja Kutlešić, Branko Božović, Veljko Spasenić, Sreten Božović i Branko Cvetić. Klupa: Nemanja dragutinović, Aleksandar Ćaldović i Filip Lazarević.

Početni udarac je izvela ekipa Zlatibora. Prvih nekoliko minuta se vodila oštra borba na sredini terena a već u šestom minutu trener Čajetinaca Darko Vidić je morao da izvrši prvu izmenu i da iz igre izvede povređenog Lukovića. Njega je na terenu zamenio Filip Lazarević. Iako je Zlatibor imao terensku inicijativu prvu priliku za gol su imali igrači Čajetine. Sreten Božović je loptu ubacio na polovinu Zlatibora a tamo je u slobodan prostor utrčao branko Božović. Golman Divac je istrčao van kaznenog prostora i stigao loptu ispred Božovića. Zlatibor je potom imao pet prilika za gol u osam minuta. Prvo je u 12 minutu pokušao Đonović glavom, zatim je Kutlešić izblokirao udarac Veselinovića. U 15 minutu Cvetković je šutirao pored gola. U 18 minutu je šut Veselinovića odbranio Lojanica. Minut kasnije ponovo je na gol Čajetine šutirao Cvetković.

Čajetina je do vođstva došla u 20 minutu. Golman Lojanica je loptu izbacio u polje. Spasenić je najbolji u skoku, a Sreten Božović prihvata loptu i ulazi u kazneni prostor, prelazi golmana Divca i sa peterca daje gol za vođstvo Čajetine.

Igrači Zlatibora su zaigrali još ofanzivnije. Lazović je imao priliku u 21 minutu, pa Cvetković u 23 minutu. Čajetina je uzvratila preko Branka Cvetića u 27 minutu, ali je golman Divac bio na mestu. Do kraja poluvremena obe ekipe su imale po jednu dobru priliku. Prvo je preko gola Čajetine šutirao Branko Milosavljević iz slobodnjaka (30 minut) i a pet minuta kasnije Cvetić je ponovo šutirao na gol Zlatibora.

Na početku drugog poluvremena trener Zlatibora je u igru uveo Stanimirovića i Ječmenicu. I već u prvom napadu Ječmenica je postogao gol koji je poništen. Igrao se 50 minut kada je Branko Milosavljević šutirao iskosa sa leve strane. Golman Lojanica je loptu odbio, a na penalu je prihvatio Cvetković koji pogađa stativu i lopta se odbija u mrežu Čajetine. Cvetić je 57 minutu pokušao iskosa sa desne strane ali je Divac bio na mestu. Već u sledećem minutu Zlatibor dolazi u gol šansu. Cvetković se probio u kazneni prostor po levoj strani. Golman Lojanica je istrčao, a Cvetković ga vara i šutira na gol Čajetine. Lopta pogađa Kutlešića, a sudija signalizira igranje rukom, sudi penal za Zlatibor i Kutlešić dobija žuti karton. Cvetković je siguran sa bele tačke i Zlatibor dovodi u vođstvo od 2:1.

Branko Milosavljević je u 64 minutu pokušao direktno iz kornera ali Lojanica brani. Minut kasnije šansu je imao Ranko Ječmenica ali je Kutlešić uspeo da izblokira ovaj šut. Igrao se 73 minut kada je dosuđen slobodan udarac za Zlatibor na oko 25 metara od gola Čajetine. Branko Milosavljević je šutirao direktno na gol. Lopta je odskočila na petercu i prevarila golmana Lojanicu za konačan rezultat 3:1 za Zlatibor. Do kraja utakmice treba izdvojiti i šansu Kutlešića u 83 minutu, ali je rezultat ostao nepromenjen.