fbpx
Fudbal Sport Video

Zlatibor i Radnički podelili bodove

U subotu je na stadionu Švajcarija odigrana utakmica 3.kola Prve omladinske lige FSRZS između FK Zlatibora i FK Radički iz Valjeva. Meč je sudio Nenad Đorđević a pomagali su mu pomoćnici Marko Stojković i Mitar Nedeljković. FSRZS je predstavljao delegat Brane Dragutinović.

Trener domaćih, Vidić se odlučio da utakmicu počne u sastavu Mijailović, Ojdanić, Vrbić, Lečić, Šalipurović, Jeremić, Čumić, Tomić, Radišić, Mirković i Radenović. Na klupi su ostali Baćković, Brković, Gordić, Vukomanović, Joksimović i Glišović

S druge strane gosti su zaigrali u sastavu Radovanović, Vujičić, Matić, Đukić, Mišković, Tomić, Ivanović, Nikolić, Milutinović, Ranković, Đermanović. Na klupi su ostali Savić, Lukić, Stojanović, Starčević, Terzić, Ivković i Petronijević.

Zlatiborci su od prvog minuta zaigrali ofanzivno u nameri da osvoje sva tri boda. S druge strane gosti iz Valjeva su igrali defanzivnije tražeći svoju priliku iz kontranapada.

Pritisak se domaćima isplatio u 28 minutu kada je Zlatibor poveo. Ojdanić je dodao loptu Mirkoviću koji je ubacuje na peteras. Tamo je bio najspretniji Radenović i glavom postiže gol za vođstvo od 1:0.

Nepuna dva minuta kasnije gosti su uspeli da stignu do izjednačenja preko Đermanovića. Igrači Radničkog su se probili po desnoj strani i u visini kornera lopta je ubačena u kazeni prostor. Đermović je na desetak metara od gola Zlatibora prihvatio loptu i šutirao za izjednačenje od 1:1. Igrači Radničkog su posle izjedančenja zaigrali ofanzivnije i agresivnije i već u 34.minutu su došli i do vođstva preko Miškovića.

Zlatiborci su ipak uspeli da se oporave od šoka i da već u 40.minutu dođu do izjednačenja iz slobodnog udarca. Mirković je izveo slobodnjak iskosa sa oko 30 metara od gola Radovanovića. Odličan šut i gol za 2:2.

Na početku drugog poluvremena za Zlatibor je zaigrao Gordić umesto povređenog Radišića dok je u redovima gostiju šansu dobio Petronijević. Obe ekipe su pokušavale da stignu do trećeg gola i da osvoje sva tri boda, ali nervoza i umor su uzeli danak. U 66 minutu je iskulječen igrač domaće ekipe Pavle Tomić a nepuna četiri minuta i igrač Radničkog Strahinja Tomić.

U poslednjih petnest minuta trener Radničkog je u igru uveo Stojanovića, Starčevića, Terzića i Ivkovića, dok je redove Zlatibora pojačao Vukomanović, ali je rezultat ostao 2:2.

U sledećem kolu Zlatibor putuje u Ub gde će odmeriti snage sa ekipom Jedinstva.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.