fbpx
Fudbal Sport Video

Zlatibor izborio plasman u Superligu

U Lazarevcu je u ponedeljak 15.juna ekipa FK Zlatibora uspela da postigne najveći uspeh u istoriji kluba. Pobedom nad ekipom Kolubare Zlatibor je izborio plasman u Superligu Srbije. Najveći fanovi kluba su igrače i stručni štab dočekali na Zlatiboru, a zatim je usledilo slavlje uz trubače i vatromet.

Zlatiborci u subotu imaju priliku da pored plasmana u super ligu osvoje i titulu prvaka Prve lige Srbije. Posle 29 odigranih utakmica Grafičar i Zlatibor dele prvo mesto sa istim brojem bodova (51). Kako Zlatibor ima više bodova osvojenih u međusobnim duelima pobeda u subotu protiv ekipe Budućnosti će Zlatiboru obezbediti titulu Prvaka.

Trener Zlatibora Peđa Ristanović je na teren izveo sledeći sastav: Marko Stailković, Milan Jezdimirović, Milan Ilić, Danilo Dašić, Ifet Đakovac, Milan Đokić, Stefan Todorović, Uroš Stamenić, Luka Đokić, Nemanja Anđelković i Nikola Divac. Na klupi za rezervne igrače su ostali Miloš Rnić, Nikola Nedeljković (81), Miloš Stanković, Rade Glišović (90), Stefan Vukić (od 61), Jovan Radović i Nikola Stojanović.

Domaći su igrali u sastavu: Miloš Ostojić, Filip Antonijević, Nikola Vasiljević, Risto Ristović, Dejan Đenić, Srđan Kočić, Miloš Milosavljević, Aleksandar Jovanović, Marko Vučetić, Strahinja Bošnjak i Andreja Stojanović. Na klupi su ostali Vuk Kovačević, Veljko Roganović, Marko Simić (od 53), Jovan Jovanović (od 61), Nemanja Cvetković (od 40), Mile Vujasin (od 53) i Nemanja Milovanović.

Zlatibor je u prvom poluvremenu imao više prilika ali lopta nije htela u mrežu. Prvi je golu Kolubare pripretio Đokić, koji je sa ivice kaznenog prostora šutirao preko gola. Nekoliko minuta kasnije Luka Đokić je šutirao sa dvadetak metara, ali je pogodio stativu. U petnaestom minutu ponovo su Zlatiborci pokušali da dođu do vođstva preko Uroša Stamenića, ali je lopta preletela tik iznad prečke. U redovima domaćih najviše se istakao Antonijević koji je imao par dobrih prilika, ali je odbrana Zlatibora dobro intervenisala. Domaći su u 40 minutu ostali sa igračem manje pošto je kapiten Vasiljević dobio crveni karton.

Već na početku drugog poluvremena povratnik u redovima Zlatibora, Ifet Đakovac je doneo prednost gostima. Đakovac je na sredini terena oduzeo loptu igračima Kolubare a zatim je krenuo u solo prodor. On je snažno šutirao sa dvadesetak metara. Lopta je pogodila stativu i odbila se u gol. Obe ekipe su imale svojih prilika ali se mreže nisu zatresle. Igrao se 80 minut kada je Zlatibor povećao vođstvo na 2:0. Prvo je Vukić pokušao makazicama ali golman Ostojić pravi paradu i loptu odbija u kazneni prostor. Tamo je najspretniji bio Milan Ilić koji postiže drugi gol za Zlatibor.

Filip Antonijević je vratio nadu domaćima u 86 minutu kada je dao odličan gol glavom. U poslednjim minutima utakmice Kolubara je imala dve solidne prilike za izjednačenje. S druge strane i igrači Zlatibora su mogli i do trećeg gola.