fbpx
Košarka Sport Video

Zlatibor se plasirao u polufinale ABA2 lige

Košarkaški klub Zlatibor je u četvrtfinalu plejofa ABA 2 lige savladao ekipu Helioss Suns i plasirao se u polufinale plejofa ABA2 lige. Izabranici Strajina Nedovića su ekipu Helios Suns savladali rezultatom 82:84 (17:18, 20:21, 20:19, 25:26). Tokom cele utakmice igralo se poen za poen.

Na početku utakmice trener Nedović je na parket izveo Kutlešića, Tadića, Nikolića, Grubeliča i Đurana. Zlatibor je poveo preko Đurana koji je na samom početku utakmice postigao trojku. Na drugi koš Zlatibora se čekalo duže od dva minuta. Zatim su usledili poeni Kutlašića i trojka Nikolića za vođstvo od 10:6. Najveću razliku je Zlatibor imao u petom minutu kada je rezultat bio 12:6. Do kraja četvrtine igrači Heliosa su smanjivali razliku tako da je prva četvrtina završena minimalnom prednošću Zlatibora od pola koša.

U drugoj četvrtini ekipa Heliosa je trojkom Prepeliča prešla u vođstvo (20:18), ali je Zlatibor preko Nikolića izjednačio dva minuta kasnije. Trojkom Grubeliča Zlatibor je nešto kasnije prešao u vođstvo. Pet minuta pre kraja četvrtine ekipa Heliosa je stigla do izjednačenja preko Šentelja. U narednih par minuta Helios je preuzeo inicijativu i tri minuta pre kraja poluvremena je imao vođstvo od tri poena (34:31). Ekipa Zlatibora se nije predavala i poenima Tadića i Čabrila dolazi do vođstva od dva poena (37:39)

Na početku drugog poluvremena Helios je uspeo da izjednači na 39:39, a da pređe u vođstvo. Ekipa Strajina Nedovića se borila lavovski i preko Joksimovića je ponovo došla u vođstvo. Trojke Grubeliča i Protića su povećale prednost Zlatibora na sedam poena razlike. Poenima Pašajlića, Šentelja i Mahovića Helios je smanjio vođstvo Zlatibora na pola koša.

Poslednja četvrtina je donela nova uzbuđenja a Zlatibor je preko Protića došao do vođstva od četiri poena. Osam minuta pre kraja utakmice Pašajlić je trojkom doveo Helios u vođstvo (62:61). U narednih par minuta Helios je zaigrao ofanzivnije i došao je do prednosti od tri poena. Zlatibor je pet minuta pre kraja utakmice stigao do izjednačenja.

Poslednjih par minuta se igralo poen za poen. Dva minuta pre kraja utakmice Ferme je doveo Helios do vođstva 78:75. Trener Zlatibora je tražio tajm aut. Posle odmora Zlatibor je izjednačio trojkom Protića a Šentelj iz pogađa slobodno bacanje za vođstvo od 79:78.

Trideset sekundi pre kraja Nikolić pogađa za tri poena i vraća vođstvo Zlatibora. Ferme uzvrađa trojkom 20 sekundi pre kraja meča. Kada je izgledalo da je sve gotovo Protić postiže trojku dve sekunde pre kraja meča za pobedu Zlatibora 82:84 i plasman u polufinale.

Trener Zlatibora Strajin Nedović je po završetku meča čestitao igračima Zlatibora na pobedi i zahvalio se vernim navijačima koji prate klub gde god da se igra.

“Verovao sam u ovu ekipu. Dobro smo skautirali, dobro smo se pripremili za meč i na kraju smo došli i do pobede… Mi smo osvojili košarkašku ligu Srbije i pokazali smo da smo najbolji u košarkaškoj ligi Srbije a sa ovom pobedom smo pokazali da smo najbolja srpska ekipa u ABA2 ligi. Daćemo sve od sebe da maksimalno prezentujemo košarku u Srbiji. U nastavku čeka nas Borac Banja Luka. Mislim da imamo veliku šansu. Da možemo da dobijemo Banja Luku i da vrlo lako možemo da dođemo do finala, istakao je u izjavi Strajin Nedović.

Statistika Zlatibor: Protić (17), Čabrilo (8), Adžić, Kutlešić (13), Grubelič (9), Vesović, Đuran (6), Joksimović (2), Tadić (7) i Nikolić (22). Najveću minutažu u redovima Zlatibora su imali Nikolić 35:30, Protić 34:55 i Kutlešić 31:15.

Statistika Helios: Bratac, Ferme (12), Pašajlić (10), Mirtič, Ervin (6), Oman, Mahkovic (18), Jois (15), Sirc, Prepelič (9) i Šantelj (12). Najveću minutažu je u redovima Heliosa imao Mahkovic 36:37.

Zlatibor će u polufinalu igrati protiv ekipe Borca iz Banja Luke 15.aprila u 18 časova.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.