fbpx
Fudbal Sport Video

Zlatiborci savladali Čačane

U okviru 4.kola Druge  “Zapadno-moravske” kadetske lige grupa A snage su 22.septembra odmerili FK Zlatibor i FK Čačak 94. Trener domaćih, Darko Vidić je utakmicu počeo u sastavu: Đorđe Baćković, Stefan Babić, Aleksa Tofilović, Nemanja Glišović, Luka Mladenović, Boris Vukomanović, Mihailo Radović, Vojin Čumić, Ognjen Radišić, Savo Jeremić i Veljko Gordić, dok su u toku utakmice šansu dobili Aleksa Marjanović, Marko Lečić, Ratko Kukolj, Ognjen Brković, Veljko Mudrinić i Sergej Marjanović.

Trener FK Čačak 94 Jovica Popović se odlučio za sastav: Veljko Đurić, Ognjen Mosić, Aleksa Sredojević, Dušan Drobnjaković, Boris Bogdanović, Nemanja Jekić, Aleksandar Tankosić, Filip Katanić, Veljko Šibalić, Andrija Baković, Aleksa Pavlović, dok su u nastavku zaigrali Filip Perić, Uroš Vukadinović, Mladomir Tankosić, Mateja Blagojević i Strahinja Mirković.

Domaći su prvu šansu imali već u trećem minutu igre. Radišić je loptu ubacio u kazneni prostor a Gordić je pokušao iz prve. Gosti su uzvratili u 8 minutu kada se Šibalić probio po levoj strani ali je golman Baćković bio siguran. Čačani su nastavili sa napadima i u 14 minutu šansu je imao Tankosić ali je golman Zlatibora dobro intervenisao. Igrači Zlatibora su zaigrali ofanzivnije sredinom prvog poluvremena Čumić je imao priliku u 21 minutu a zatim i Radović u 28 i 40 minutu.

Na početku drugog poluvremena Zlatibor je došao do vođstva već u 45 minutu. Jeremić je uposlio Radišića na protivničkom delu terena koji se probio između dva igrača gostiju i sa oko 25 metara šutira na gol. Lopta je odskočila na petercu i prevarila golmana Đurića. Tri minuta kasnije Čumić je povećao vođstvo Zlatibora na 2:0 posle odličnog prodora Gordića.

Gosti su pokušali da smanje vođstvo Zlatibora u 51 minutu. Bogdanović je izveo slobodnjak ali je u kaznenom prostoru najbolji u skoku bio golman domaćih Marjanović. Šanse da povećaju vođstvo Zlatibora su imali Čumić, Mladenović i Kukolj ali se u strelce u 60 minutu upisao Savo Jeremić koji je odlično šutirao sa dvadesetak metara od gola gostiju za 3:0.

U poslednjih trideset minuta utakmice gosti su zaigrali angažovanije. Baković je imao priliku u 62 minutu a zatim Pavlović (72), Šibalić (73) i Vukadinović (74). Odbrana Zlatibora je ipak bila spremna i uspešno sačuvala vođstvo od 3:0.

Ekipa Zlatibora u sledećem kolu gostuje u Priboju.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.