Fudbal Sport Video

Zlatiborska laka konjica savladala Sjenicu

Na stadionu Švajcarija pioniri Zlatibora su, u nedelju 14.oktobra, odmerili snage sa ekipom FK Sjenica. Meč su sudili Lazar Dedić (glavni sudija), Luka Todorović (prvi pomoćnik) i Luka Pavlović (drugi pomoćnik). FSRZS je predstavljao delegat Tomica Stanković iz Užica. Igralo se po sunčanom vremenu pred više od više od pedeset gledalaca,

Za Zlatibor su igrali Đorđe Baćković, Nenad Babić, Đorđe paunović, Nemanja Glišović (kapiten), Boris Vukomanović, Đorđe Joksimović, Đorđe Brković, Mihailo Radović, Ognjen Radišić, Sava Jeremić, Gordić Veljko, a u drugom poluvremenu su zaigrali i Marko Lečić, Luka Mladenović, Nikola Slović, Vladimir Milosavljević i Nemanja Stanić.

Za Sjenicu su igrali Džajlan Mašović, Lazar Luković, Stefan Vasojević, Zejd Hodžić, Edin Mulamuratović, Bilal Dacić, Emil Muhović, Džan Hamidović, Demir Bihorac, Alim Muminović (kapiten), Tarik Šabanović do su sa klupe u igru ušli Uroš Vasojević, Inhan Kahrović, Almin Muhović, Luka Radulović, Amar Hodžić, Almin Hadžović i Omar Ejupović.

Zlatiborci su od prvog minuta krenuli ofanzivno, a Ognjen Radišić je u prva četiri minuta dva puta ugrozio gol gostiju. Šanse su takođe imali Babić, Brković i Radović ali su gosti uspeli da se odbrane. Igrao se 10 minut kada je Zlatibor izveo akciju za udžbenike, lopta je u pet poteza prešla od golmana Baćkovića do Veljka Gordića koji između dva igrača Sjenice lobira istrčalog golmana Mašovića za vođstvo od 1:0.

Kratko su se Zlatiborci radovali, jer su gosti iz prve akcije na utakmici došli do izjednačenja. Hodžić je primio povratnu loptu na sredini terena a zatim je fantastično šutirao pogodivši gornji levi ugao gola domaćih. Gordić je novu priliku za vođstvo imao u 14 minutu kada je odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora ali je golman Mašović dobro reagovao i loptu skrenuo u korner.

Muhović je u 16 minutu goste mogao da dovede do vođstva ali je dobrom reakcijom Vukomanovića rezultat ostao nepromenjen. Zlatibor se oslobodio pritiska i već minut kasnije Gordić postiže svoj drugi gol na utakmici posle prekida. Gosti su pokušali u 20 minutu da izjednače u skoro istoj akciji kao u 12 minutu. Ovog puta je Hodžić izveo slobodnjak na sredini terena. On je uputio dubinsku loptu, koja je nezgodno odskočila ispred golmana Baćkovića i na sreću Zlatibora preletela preko gola. Zlatibor je novu šansu za vođstvo imao već u 22 minutu kada se Radović oslobodio čuvara i pokušao glavom. U narednih desetak minuta publika je mogla da vidi nekoliko prilika na obe strane. Zlatibor su u vođstvo mogli da dovedu Savo Jeremić i Boris Vukomanović dok su se na drugoj strani istakli Hodžić i Bihorac.

U 33 minutu Savo Jeremić je izveo slobodnjak na sredini terena. On je odlično šutirao i lopta je prvo pogodila stativu i odbila se u leđa golmana Mašovića. Odbijenu loptu je prihvatio Đorđe Joksimović i ubacio u mrežu za vođstvo od 3:1.

Najbolju priliku da smanji vođstvo domaćih je imao u 35 minutu Muhović ali je lopta prošla pored gola. Do kraja prvog poluvremena u redovima ekipe iz Sjenice najopasniji je bio Tarik Šabanović koji je imao tri solo prodora po levoj strani, ali je odbrana Zlatibora bila na mestu.

U drugom poluvremenu domaći su nastavili sa ofanzivnom igrom i u 47 minutu su Brković i Radišić ugrozili gol gostiju. Dva minuta kasnije Mulamuratović je izveo slobodnjak ali je lopta otišla preko gola Zlatibora. Minut kasnije, ponovila se situacija iz prvog poluvremena Zlatibor u četiri poteza preko Gordića dolazi do vođstva od 4:1.

Trener gostiju, Mirsad Kabaš potom vrši nekoliko izmena ali napadi Zlatibora su se nastavili. Igrao se 61 minut kada je Slović imao izglednu šansu a treba pomenuti prodor Sava Jeremića par minuta kasnije, kao i šanse Ognjena Radišića sa distance i Nenada Babića posle kornera.

Gosti su se tridesetak minuta pre kraja utakmice polako oslobodili pritiska domaćih a u 66 minutu rezervista Amar Hadžić postiže drugi gol za Sjenicu posle dobrog ubacivanja lopte u kazneni prostor. Zlatiborce primljeni gol nije pomeo i u 69 minutu su Mladenović i Radišić šutirali na gol gostiju. Dva minuta kasnije golman Baćković je istrčao u polje i sprečio prodor Almina Hadžovića. Igrao se 73 minut kada je Gordić pogodio stativu iz prekida. Odbijenu loptu je prihvatio Radišić koji je iz prve šutirao ali Mulaomerović rukom spašava gol Sjenice. Sudija Dedić bez razmišljanja pokazuje na belu tačku dok Mulaomerović dobija crveni karton zbog igranja rukom. Siguran sa bele tačke je bio Jeremić koji pogađa za konačnih 5:2.

Do kraja utakmice treba izvojiti i priliku Zlatibora u 78 minutu kada je Gordić  odlično izveo korner, a Muhović glavom skida loptu sa gol linije. Luka Mladenović, je glavom zahvatio odbijenu loptu ali je rezultat ostao nepromenjem.

Odlično izdanje zlatiborske ekipe, koja ako nastavio sa ovakvim igrama za par godina može svakako da zaigra i za prvi tim Zlatibora. Gordić je sa tri pogotka i nekoliko dobrih prilika pokazao da je u dobroj formi, kao i Radišić. Treba izdvojiti i nastup Glišovića i rezerviste Stanića koji su držali sve konce u svojim rukama.

Zlatibor posle četiri odigrane utakmice ima maksimalan učinak, i gol razliku od 15:4. Ovo je odlična uvertira za derbi 7.kola kada će Zlatibor u gostima odmeriti snage sa ekipom Budućnosti iz Arilja.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.