fbpx
Skijanje Sport Video

Zlatiborska Zvezda najbolji smučarski klub u Srbiji

Na Zlatiboru su u subotu 19.juna dodeljena priznanja najboljim skijašima i snouborderima za prethodnu sezonu. Imajući u vidu broj takmičara, nastupa na takmičenjima i osvojene medalje najuspešniji smučarski klub u sezoni 2020/2021 je bio smučarski klub Zvezda sa Zlatibora. Takmičari SK Zvezda su u po sedam kategorija bili prvi i drugi a u devet treći. Ukupno 23 takmičara kluba su na ovoj ceremoniji primili pehare za uspehe u prethodnoj sezoni.

U nordijskim disciplinama prvo mesto je osvojio smučarski klub Zvezda, SK Zlatibor je bio drugi a SK Revuša (Sjenica) treći.

U apsolutnoj kategoriji za seniorke prvo mesto je osvojila Anja Ilić, Emilija Bućić je bila druga a Dženana Hodžić treća. Kada su u pitanju seniori prvo mesto je osvojio Miloš Đorđević. Đorđe Paunović je bio drugi a Nikola Đorđević treći.

3. Đorđević Nikola SK Zlatibor

U nordijskim disciplinama prvo mesto je osvojio smučarski klub Zvezda, SK Zlatibor je bio drugi a SK Revuša (Sjenica) treći. U alpskoj kategoriji najbolji plasman je ostvario BSK Beograd, Crvena Zvezda je bila druga a Ares Beograd treći. Kada je u pitanju snoubord prvo mesto je pripalo klubu Via Stars iz Beograda, klub BIBIS je bio drugi a ABC Kragujevac treći.

Na svečanoj ceremoniji pored pehara za najbolje takmičare Skijaški savez Srbije je dodelio i tri zahvalnice za zalaganje u razvoju zimskih sportova. Ovom prilikom su priznanja dobili Rezija Turkanović iz Nove Varoši, Ilija Glišović sa Zlatibora i Miša Stojanović, selektor dečje reprezentacije Srbije.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.